Ionuț Negoiță a dezvăluit în ce condiții ar reveni la Dinamo: „Atunci poate mă mai gândesc!”

Cosmin Olteanu Publicat: 25 ianuarie 2023, 21:41

Comentarii
Ionuț Negoiță a dezvăluit în ce condiții ar reveni la Dinamo: Atunci poate mă mai gândesc!”

Ionuţ Negoiţă este fostul patron al lui Dinamo / AS.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Ionuț Negoiță, fostul patron al lui Dinamo, a dezvăluit în ce condiții ar reveni la conducerea formației din „Ștefan cel Mare”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În prezent, Dinamo se află în Liga 2 și se confruntă cu mari probleme financiare.

Ionuț Negoiță a dezvăluit în ce condiții ar reveni la Dinamo

Ionuț Negoiță susține că s-ar gândi la posibilitatea de a reveni la Dinamo, doar dacă formația din „Ștefan cel Mare” ar avea un nou stadion.

„(n.r. Dacă ar fi să o luaţi de la capăt, ce aţi schimba?) Decizia de a întra la Dinamo. Dacă ar fi să am experienţa de acum, nu aş mai intra. Dacă aş mai întra vreodată în fotbal, aş intra doar la Dinamo, cu două condiţii: să fie stadion nou făcut şi să întru în calitate de acţionar minoritar. Nu mi-aş mai asuma toată povestea. Aş fi unul dintre acţionari şi să numim o conducere profesionistă care să se ocupe de managementul clubului”, a declarat Ionuț Negoiță, pentru orangesport.ro.

Ionuț Negoiță: „Atunci poate mă mai gândesc!”

„(n.r. Aţi lua echipa chiar şi în liga a doua?) Ăsta e un detaliu. Dacă s-ar găşi un grup de oameni de afaceri care să pună bani suficienţi să construiască un buget multi-anual, pentru promovare, pentru performanţă, promovarea ar fi o chestiune de timp.

Reclamă
Reclamă

Revin, am mai spus-o şi o repet. Cea mai mare problemă a clubului este lipsa stadionului. Dacă s-ar fi făcut stadionul, atunci când a fost iniţiativa cu toate trei, Steaua, Dinamo, Rapid, şi Dinamo avea stadion sau măcar era în construcţie, m-aş fi gândit şi eu de două ori dacă să plec. Faptul că nu are stadion şi nici măcar nu s-a început la el, asta poate fi o problemă foarte mare.

Dacă va avea stadion Dinamo la un moment dat, poate mă mai gândesc şi eu, dar fără stadion şansele sunt mici să supravieţuiască. E ca atunci când nu ai casa ta şi ai vrea să ai stabilitate. Nu există! Stadionul actual e de mult depăşit, n-are nicio legătură cu ce ar trebui să fie”, a mai spus Ionuț Negoiță.

  • 8 este locul ocupat de Dinamo în Liga 2
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:00

Transferul momentului în Liga 1! Alexi Pitu, revenire de senzație în fotbalul românesc

10:59

EXCLUSIVVozinha, mesaj sublim pentru România şi Joao Paulo!

10:51

E gata! Noul star din Serie A a semnat cu Chelsea. Lovitură pentru Cristi Chivu

10:31

Selecţionerul Capului Verde: „Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil”

10:08

Care e meciul pe care îl poţi vedea duminică, în format FIFA Match Buddy, în AntenaPLAY

10:03

EXCLUSIVDan Alexa şi Andone, reacţie categorică după ce au văzut Franţa – Novegia: “Ciudată decizie”

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 5 Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei 6 Mihai Pintilii semnează! Unde ajunge fostul secund de la FCSB
Citește și