Fostul impresar consideră că Negoiță a făcut tot ce a depins de el pentru a ajuta clubul să supraviețuiască.
Victor Becali, de partea lui Ionuț Negoiță
„Am o relație foarte bună cu Ionut Negoiță, de când a preluat el Dinamo. Eu îl apreciez, omul spune că nu mai poate. Fiecare om știe problemele lui. Cât a putut a ținut Dinamo, a scos-o dintr-o situație foarte delicată.
Ce să facă omul, să își vândă casa, să își facă credite la bancă, să își distrugă afacerile? Nu mai poate, asta e. Omul dă echipa și o dă într-un mod rezonabil, nu vine și spune că vrea nu ştiu câte zeci de milioane de euro”, a declarat Victor Becali pentru Prosport.
Ionuț Negoiță încearcă să vândă clubul pe un leu, dar datoriile "câinilor roșii" depășesc 3 milioane de euro. Se poartă negocieri cu un fond de investiții spaniol, iar discuțiile ar putea să se finalizeze la mijlocul săptămânii viitoare.
Un singur lucru este sigur. Dinamo a primit licența pentru a juca și sezonul viitor în Liga 1. Fanii grupării din Șefan cel Mare au avut un rol decisiv. Ultrașii au adunat 180.000 de euro, prin programul ”Doar Dinamo București”.
- Ionuț Negoiță vrea să vândă Dinamo cu un leu
- Clubul are datorii de peste 3 milioane de euro
- "Câinii roșii" au primit licența pentru Liga 1
- Africa de Sud - Canada e duminică, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Brazilia - Japonia e luni, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo


































