"E destul de important că am marcat după atâtea meciuri în care am ratat. Am început bine jocul. Acesta a fost planul, să marcăm repede şi să rezolvăm calificarea din primele minute.
Au fost câteva meciuri în care am ratat foarte mult. Ştiu ce pot, ştiu că mă antrenez. Trebuie să îmi ajut echipa. În viitor, vor veni şi golurile", a spus Petre, după meciul cu Dinamo.
Petre susţine că FCSB o va încurcă pe Universitatea Craiova, în lupta pentru titlu. Oltenii sunt pe primul loc, cu punctaj maxim de la reluarea sezonului.
"Au o echipă bună, dar mergem să câştigăm la Craiova. Contează noi să ne facem jocul şi să nu ne dăm bătuţi", a continuat Petre.
Norwich pune pe masă 15 milioane de euro pentru Dennis Man. Joi, Gigi Becali va negocia cu englezii.
"A ajuns la maturitatea fizică şi mentală să plece din ţară. Se va acomoda cu siguranţă. Va face treabă bună oriunde s-ar duce", a mai spus Petre.
"S-ar adapta foarte bine, e apropiat de grupul nostru", a spus Petre şi despre posibila venire a lui Pintilii în funcţia de antrenor principal.
- Adrian Petre a marcat al doilea gol pentru FCSB
- Mihai Pintilii e aşteptat în funcţia de antrenor principal
- Manchester City - Inter se joacă sâmbătă, de la ora 12:45, LIVE în AntenaPLAY
- Real Madrid - Fiorentina se joacă sâmbătă, de la ora 19:00, LIVE în AntenaPLAY
- Reacţia LPF după accidentul teribil în care şi-a pierdut viaţa maseurul „câinilor”, Constantin Covaciu
- Vlad Dragomir, decisiv pentru Pafos și merge mai departe în turul trei preliminar Europa League
- Adrian Mititelu, discurs vehement despre situaţia lui Juan Bauza: „Și-a sabotat singur viitorul”. Ce a spus despre soţia acestuia
- Schimbări radicale în fotbalul juvenil de la noi! Când nu vor mai fi validate decât golurile din interiorul careului! Anunţul FRF
- Sancţiuni drastice după scandalul trucării de meciuri din Liga a 3-a. Care a fost cea mai mare amendă

































