Jucătorii lui Laurenţiu Reghecampf, desfiinţaţi după înfrângerea cu FCSB: „E lipsă de concentrare şi responsabilitate”. Ce şanse mai au oltenii la titlu

Gabriel Zamfirescu Publicat: 29 noiembrie 2021, 8:49

Comentarii
Jucătorii lui Laurenţiu Reghecampf, desfiinţaţi după înfrângerea cu FCSB: „E lipsă de concentrare şi responsabilitate. Ce şanse mai au oltenii la titlu

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Universitatea Craiova – FCSB s-a terminat 2-3, iar oltenii par ieşiţi definitiv din lupta pentru titlu. CFR Cluj are 14 puncte avans şi un meci mai puţin, iar oltenii au picat şi de pe podiumul Ligii 1. La final, preşedintele Sorin Cârţu i-a făcut praf pur şi simplu pe băieţii lui Laurenţiu Reghecampf.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jucătorii lui Laurenţiu Reghecampf, desfiinţaţi după înfrângerea cu FCSB

Sorin Cârţu este total nemulţumit de cum au tratat oltenii mai multe faze cruciale din meci care au dus la reuşitele vicecampioanei. Pune acestă înfrângere pe seama lipsei de responsabilitate și de concentrare.

„Repriza a doua a fost o repriză foarte bună. Un fotbal pe tipul ăsta ar trebui să vedem! Avem probleme cu interpretarea fazelor. Trebuie să înțelegem că la o fază fixă, după ce treci de primul moment, vine și al doilea, pe care trebuie să îl interpretezi la fel. Nu ai voie să subapreciezi marcajul la jucători. E inadmisibil, la golul al doilea facem o linie în fața mingii. Nu am văzut niciodată asta. Trebuie să interpretăm altcumva aceste momente. E supărător că am pierdut. Să pierzi în minutul 90… e vorba de ghinion.

Am spus-o și după meciul cu FC Argeș, pentru o echipă care vrea campionatul, șase înfrângeri sunt foarte multe. Acum sunt șapte. Nu poți să speri la campionat și tu să ai șapte înfrângeri.

Lipsa asta de concentrare, de responsabilitate… Caracteristicile astea sunt calități mari pentru un jucător care face parte dintr-o echipă care își propune astfel de obiective. De ce nu ne responsabilizăm în toate momentele? Chiar nu ne putem mobiliza pentru ultima fază?”, a declarat Sorin Cârțu, conform digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Oltenii nu renunţă la titlu

Chiar dacă diferenţa faţă de primele două locuri este uriaşă, Sorin Cârţu spune că s-au mai văzut minuni în fotbal şi că băieţii lui Laurenţiu Reghecampf nu trebuie să renunţe la luptă. ”Nu trebuie abandonat nimic. În fotbal ți se oferă multe. Și lui CFR sau FCSB li se poate întâmpla să domine și să piardă în ultimul minut. Dacă noi am fi câștigat azi, nu ar fi mirat pe nimeni, la cum a arătat repriza a doua!”, a mai spus Sorin Cârțu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:56

Verdictul lui Antonio Folha după ce CFR Cluj s-a calificat în turul 3 preliminar Conference League: „Merităm”

23:47

Întrebat de un posibil transfer şi de problemele financiare de la CFR, Korenica a dat acelaşi răspuns!

23:33

Primul transfer pregătit de Gigi Becali după ruşinea cu FK Auda: „Trebuie să întăresc echipa”

23:31

Cristiano Bergodi, apel către conducerea lui „U” Cluj după eliminarea din cupele europene: „Nu se poate așa”

23:20

Cu cine joacă CFR Cluj în turul 3 preliminar Conference League? Duel complicat pentru ardeleni

23:15

CFR Cluj – Alashkert 3-0. După eşecurile lui FCSB şi U, echipa lui Varga merge mai departe în Conference

1 „Să ne distrugi în halul ăsta?” Jucătorii făcuţi praf de Gigi Becali după eliminarea umilitoare din Europa! 2 OUT de la FCSB! Gigi Becali a decis să-l scoată din echipă după eliminarea ruşinoasă din Europa! 3 Gigi Becali s-a ţinut de cuvânt! Surprizele din primul 11 ale FCSB-ului! Alegerea riscantă a roş-albaştrilor 4 Umilință totală! FCSB, eliminată rușinos din cupele europene după 3-7 la general cu FK Auda 5 Marius Baciu şi-a „distrus” un jucător după eliminarea ruşinoasă din Europa: „Nici la juniori nu vezi aşa ceva” 6 Juan Bauza e hotărât să revină în Liga 1! Echipa cu care vrea să semneze: „Să sperăm”
Citește și