Închide meniul
EXCLUSIV

Florin Tănase, jucătorul de care Gigi Becali nu vrea să se despartă, chiar dacă are cel mai mare salariu de la FCSB! ”Avem nevoie de el ca să luăm titlul. Mă bucur că n-a venit oferta”

Antena Sport Publicat: 17 ianuarie 2022, 15:52 / Actualizat: 27 martie 2023, 23:21

Comentarii
Florin Tănase, jucătorul de care Gigi Becali nu vrea să se despartă, chiar dacă are cel mai mare salariu de la FCSB! ”Avem nevoie de el ca să luăm titlul. Mă bucur că n-a venit oferta”

Hepta

Florin Tănase e jucătorul de care Gigi Becali nu vrea să se despartă. Gigi Becali nu vrea să își piardă toate piesele de bază. Patronul de la FCSB mai speră încă în câștigarea titlului în Liga 1, astfel că un jucător precum Florin Tănase poate fi decisiv.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Căpitanul poate pleca la orice club care pune pe masă 3 milioane de euro. Totuși, FCSB nu a avut nicio ofertă oficială pentru jucătorul cu cel mai mare salariu din lotul roș-albaștrilor, 30.000 de euro.

Florin Tănase, jucătorul de care Gigi Becali nu vrea să se despartă

”De Tănase avem nevoie ca să luăm campionatul. Mă bucur că n-a venit ofertă, înțelegi? Dacă vine, nu pot să-l țin. Dar toată lumea să știe că nu ne jucăm cu banii că după aia ajungem să ne batem la retrogradare”, a spus Gigi Becali, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Pe de altă parte, Giovanni Becali a dezvăluit de ce a picat, de fapt, transferul lui Florin Tănase (27 ani) la Al-Nasr. De asemenea, agentul căpitanului de la FCSB a dezvăluit câte echipe au vrut ”perla” lui Gigi Becali.

Arabii de la Al Nasr Dubai erau decişi să achite clauza de reziliere de 3 milioane de euro a lui Tănase şi să îi ofere un salariu fabulos atacantului. Golgheterul roș-albaștrilor urma să încaseze 960.000 de euro pe sezon, însă mutarea a picat.

Reclamă
Reclamă

Florin Tănase are clauză de 3 milioane de euro

”Clauza de bun simț, dar poate Dumnezeu vrea să fie lângă Gigi. Incredibil, au fost cluburi care au spus că vin, ‘hai 2,7 milioane’, dar și arabii sunt… vă dați seama. ‘Bă, sunteți copii? Nu mai încercați! Dacă dați trei (n.r.- milioane de euro), nici nu mai vorbim cu Gigi’.

Dacă dați 2,7, Gigi spune nu. N-are, săracul, zvâcul ăsta să plece și el odată, dar încă nu ne-am pierdut speranța. Nu știu ce-i lipsește, mă mir că nu am putut să-l transferăm de 3-4 ani, de când e cu noi. Și a fost prezentat peste tot.

În SUA, cel puțin 3-4 echipe, în Arabia, cel puțin trei-patru echipe, în Germania, în liga a doua, nu vrea, are și el preferințele lui. A făcut lucrul cel mai bun, exact cum i-a zis Gigi: ‘Prelungește cu mine, ai 30.000 pe lună și când vin trei milioane, pleci’. Foarte înțelept. Probabil dacă aceste trei milioane erau acum doi ani, poate se întâmpla”, a declarat Giovanni Becali, potrivit digisport.ro.

Reclamă

Mijlocașul de 27 de ani are o cotă de 5.5 milioane de euro. În acest sezon, el a marcat 9 goluri și a oferit 4 assist-uri în cele 19 meciuri disputate pentru FCSB, în toate competițiile.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar trebui schimbaţi antrenorii la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:51
Cum poate câştiga Lando Norris titlul la Marele Premiu din Qatar. Calculele în lupta cu Piastri şi Verstappen
23:44
Zeljko Kopic: “Cîrjan a jucat un meci de top!” Ce spune şi despre lupta la titlu
23:42
Adrian Mazilu, în extaz după ce a debutat pentru Dinamo și a revenit pe teren: “De când așteptam…”
23:24
Cătălin Cîrjan, omul meciului cu Oţelul: “Îmi lipsea această reușită”
23:24
Laszlo Balint, dezamăgit după eșecul Oțelului cu Dinamo: “Rămânem cu nimic”
23:09
Paul Iacob şi-a criticat colegii după eşec: “Ne-a lipsit luciditatea la finalizare”
1 FotoAfacerea în care a pierdut 25 de milioane de euro românul celebru care are avion privat, dar merge cu metroul 2 VIDEOOscar Piastri, pole-position în Marele Premiu din Qatar. Cursa e duminică de la 18:00 (Antena 3 CNN și AntenaPLAY) 3 “Asta mi-a spus” Decizia lui Nicolae Stanciu în privinţa viitorului său! 4 Decizia incredibilă luată de Marius Şumudică: “Nu pot să fiu chiar cârpă! Nu mai calc acolo cât oi trăi” 5 Marea companie din România care i-a adus lui Cristi Borcea “300 de milioane de euro”. Afaceristul a recunoscut 6 Genoa, o nouă victorie în Serie A. Ce a făcut Nicolae Stanciu
Citește și