Laurenţiu Reghecampf a fost la un pas să revină la FCSB: “Au fost discuţii, rămăsese că vine!” Ce s-a întâmplat la negocierile cu Gigi Becali

Antena Sport Publicat: 4 august 2021, 21:33

Comentarii
Laurenţiu Reghecampf a fost la un pas să revină la FCSB: Au fost discuţii, rămăsese că vine! Ce s-a întâmplat la negocierile cu Gigi Becali

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Laurenţiu Reghecampf a negociat şi cu Gigi Becali revenirea la FCSB. Antrenorul a ajuns, până la urmă, la Universitatea Craiova, după ce negocierile cu Gigi Becali au eşuat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laurenţiu Reghecampf a fost la un pas să revină la FCSB

Eu am mai vorbit cu Reghe și din ce am înțeles a luat hotărârea să plece la Craiova, pentru că nu s-a înțeles cu Gigi. Discuții au fost, pentru că eu am vorbit cu el, rămăsese că vine la Steaua (n.r. FCSB). Mi-a zis că nu a putut să se înțeleagă cu Gigi, mai multe nu pot să vă spun.

Vă dați seama că el e tot stelist, tot al nostru rămâne. Va rămâne pentru noi o emblemă, el este președintele de onoare al asociației noastre Salvați Steaua. Nu putea să stea, să aștepte de la Gigi. S-a dus omul să muncească. Nu înseamnă că e trădător! Trădător era dacă se ducea la Dinamo sau Rapid”, a spus Gheorghe Mustață la Prosport.

Gigi Becali a trimis săgeţi după prezentarea lui Laurențiu Reghecampf la Universitatea Craiova

Gigi Becali a trimis săgeţi după prezentarea lui Laurențiu Reghecampf la Universitatea Craiova. Patronul FCSB crede că alegerea este una perfectă pentru Mihai Rotaru, însă nu şi pentru fostul antrenor al echipei sale.

Pentru Universitatea Craiova, Reghe este cea mai bună alegere. A demonstrat, n-ai ce să zici? Când vorbești de Olăroiu, Reghecampf, Șumudică, vorbești de antrenori care au demonstrat. În schimb, nu știu pentru Reghe cât de bună este alegerea. Ca să câștigi titlul îți trebuie echipă și nu știu cât de buni sunt cei de la Craiova. O să vedem, dar pentru Rotaru e cea mai bună alegere.

Reclamă
Reclamă

N-ați văzut și cu Adi Mutu? Mie îmi place, Mutu e antrenor. Dar nu știu cât de sus va putea ajunge cu echipa aia. Au bătut pe Dinamo, a reușit să îi închege, dar e subțire Craiova. O să le fie foarte greu cu echipa lui Rotaru, sunt mai buni, au valoare mai mare. Eu cred că Mutu scoate maximum din echipa aia, dar când vin meciurile cu CFR Cluj, cu noi, cu Craiova, e mai complicat”, a declarat Gigi Becali pentru Fanatik.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:39

Joachim Low: “Germania nu are stabilitatea necesară pentru a câştiga Campionatul Mondial 2026”

17:38

Decizia luată de Gianni Infantino pentru a putea fi prezent la cât mai multe meciuri de la Campionatul Mondial

17:14

BREAKING NEWSML Vitebsk – Universitatea Craiova, în turul 1 preliminar al Ligii Campionilor. Oltenii, mari favoriți

17:11

FRF, înfrângere la TAS! E obligată să renunţe la o regulă importantă din Liga 1! Reacţia forului condus de Burleanu

17:05

Pus pe liber de Daniel Pancu, fotbalistul vrea să plece de la Rapid

16:56

Ioan Varga nu mai bagă bani la CFR Cluj: “Am fost singurul pierzător!”

1 O nouă plecare de la FCSB! A decis să rezilieze. Cum l-a deranjat Gigi Becali! 2 Zeljko Kopic, “la pachet” cu Florentin Petre. Cei doi vor face echipă: “Am vorbit” 3 Cum a reușit Gigi Becali să-l fure din curtea Rapidului. A semnat cu FCSB. “Am respect pentru Pancu!” 4 Francezul Eddy Sylvestre Negadi a semnat cu Farul Constanța 5 Olaru nu pleacă singur. Fotbalistul care își pregătește transferul. Gigi Becali și-a dat acceptul 6 Denis Alibec şi-a dat acordul şi semnează. Întâlnire cu conducerea şi antrenorul clubului
Citește și