Laurenţiu Reghecampf, decizie surprinzătoare! Antrenorul Universităţii Craiova şi-a lăsat jucătorii cu gura căscată. Mihai Rotaru a fost şi el prezent

Publicat: 7 septembrie 2021, 17:56

Comentarii
Laurenţiu Reghecampf, decizie surprinzătoare! Antrenorul Universităţii Craiova şi-a lăsat jucătorii cu gura căscată. Mihai Rotaru a fost şi el prezent

Mediafax Foto / Mediafax Foto via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Laurenţiu Reghecampf, decizie surprinzătoare! Antrenorul Universităţii Craiova şi-a lăsat jucătorii cu gura căscată

Atmosferă de vis în tabăra Universităţii Craiova. Oltenii se aflau în cantonament la Poiana Braşov până pe 11 septembrie, însă planul s-a schimbat, iar aceştia au revenit în Bănie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laurenţiu Reghecampf a decis luni seară să încheie cantonamentul azi, 7 septembrie. Ba mai mult, acesta le-a oferit elevilor săi două zile libere, până joi, şi i-a scos la restaurant, scrie fanatik.ro. De la masă nu a lipsit Mihai Rotaru, patronul grupării din Bănie.

În cantonament, oltenii au disputat doar un meci amical, contra lui Metaloglobus. “Juveţii” au câştigat cu 2-0, marcatorii golurilor fiind Lyes Houri și Atanas Trică.

În etapa a opta din Liga 1, echipa lui Laurenţiu Reghecampf va întâlni Sepsi, pe teren propriu. Oltenii vin după două succese consecutive, 1-0 cu Gaz Metan şi 2-1 cu Rapid.

Mihai Rotaru i-a îndeplinit încă o dorinţă lui Laurenţiu Reghecampf

Universitatea Craiova a anunţat transferul unui nou jucător. Mihai Rotaru i-a îndeplinit încă o dorinţă lui Laurenţiu Reghecampf. Oltenii au anunţat transferul oficial al lui Lyes Houri. Fostul internaţional francez a mai evoluat în Liga 1 pentru FC Viitorul, actuala Farul Constanţa, timp de două sezoane.

Reclamă
Reclamă

În vârstă de 25 de ani, Houri este cotat la 1.4 milioane de euro. Gică Hagi l-a vândut la Fehervar în ianuarie 2020, pentru 600.000 de euro. În Bănie, mijlocaşul a fost împrumutat pentru un an, dar oltenii au clauză de transfer definitiv. Francezul va purta tricoul cu numărul 15.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Azi e El Clasico. Cum se termină derby-ul Barcelona - Real Madrid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:59

Ce paradox în Norvegia! Eliminarea din cupă a ajutat o echipă să se califice în cupele europene

9:15

“Haideți, ciocănarilor”. Pep Guardiola, de-a dreptul savuros. Apel către West Ham înainte de meciul cu Arsenal

8:53

Toate calculele sunt aici. Scenariile luptei la titlu dintre Universitatea Craiova şi U Cluj

8:41

“E deja a patra întrebare”. Cristi Chivu s-a săturat când a vorbit cu jurnaliștii despre Jose Mourinho

8:26

VIDEOLouis Munteanu e într-o formă uriaşă! A ajuns la 4 goluri în ultimele 3 meciuri. Execuţie de super-atacant

8:14

Gabi Balint a dat verdictul în lupta pentru titlu și cupă dintre “U” Cluj și Universitatea Craiova: “Ar fi bine”

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 4 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 5 Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0 6 Adrian Mutu a făcut praf una dintre vedetele Ligii 1! “Are mari probleme în privința caracterului”
Citește și