Închide meniul

Laurenţiu Reghecampf, reacţie neaşteptată când a fost întrebat de situaţia de la Dinamo: “Nu vreau să fac glume pe seama lor!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 19 februarie 2022, 15:40

Comentarii
Laurenţiu Reghecampf, reacţie neaşteptată când a fost întrebat de situaţia de la Dinamo: Nu vreau să fac glume pe seama lor!

Laurenţiu Reghecampf, îm timpul unei conferinţe de presă | AS.ro

Laurenţiu Reghecampf a fost rivalul celor de la Dinamo atât ca jucător, cât şi ca antrenor. Acum două etape, Unversitatea Craiova a umilit Dinamo chiar în Ştefan cel Mare. Chiar şi aşa, Laurenţiu Reghecampf nu se bucură de situaţia în care au ajuns dinamoviştii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laurenţiu Reghecampf nu se bucură de situaţia în care este Dinamo

Nu cred ca ar trebui să zâmbim sau să facem glume. Dinamo e un club care reprezintă mult pentru fotbalul românesc, e păcat ca s-a ajuns in situația asta, sunt mulți fani care o iubesc din suflet. Eu nu vreau să fac glume pe seama lor, indiferent de ceea ce s-a întâmplat și am avut multe meciuri, războaie, cu Dinamo, exista acel respect pentru Dinamo”, a spus Laurenţiu Reghecampf.

Dinamo, victorie clară cu Gaz Metan

Dinamo şi-a revenit după şocul cu Universitatea Craiova şi a câştigat cu 4-0 partida cu Gaz Metan. Prima victorie din 2022 le-a dat aripi dinamoviştilor, care se gândesc să evite şi barajul pentru evitarea retrogradării.

„Ne bucurăm că am câștigat, avem nevoie de moral, avem nevoie de încredere. Trebuie să o luăm pas cu pas, avem un meci greu cu Rapid acum, vor fi foarte motivați cu noi și va fi un derby.

Trebuie să luăm în considerare că în România nu sunt salarii de zeci de mii de euro, cu mici excepții, iar jucătorii depind de acele salarii. Ar trebui să se găsească o garanție pentru jucători, au familii, trăiesc de pe o lună pe alta.

Reclamă
Reclamă

Noi trebuie să luptăm la fiecare meci să ne câștigăm punctele. Obiectivul nostru principal e menținerea în prima ligă, nu contează cum, dar sper să evităm și barajul. Cei din conducere și-au făcut datoria până acum, în momentul de față avem un lot bun.

Noi sperăm la victorie cu Rapid, să nu uităm că în meciul tur ne-au egalat în minutul 93″, a spus Gabi Torje, după Dinamo – Gaz Metan 4-0.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

A fost eliminat prea uşor Ştefan Târnovanu, în FCSB - Farul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:33
Zeljko Kopic: “E un moment greu”! Ce a spus despre starea lui Andrei Mărginean şi a lui Cătălin Cîrjan
0:16
Cătălin Cîrjan a suferit o comoţie la meciul Oţelul – Dinamo! Anunţul lui Gabi Torje
0:11
David Popovici, debut în forţă la Mondialele de Natație. Românul, cel mai bun timp în serii la 200 m liber
0:10
“Mi-a spus să joc fotbal, i-am zis «păi ce, joc handbal?»”. Alexandru Musi, revoltat după Oțelul – Dinamo
0:06
Florin Prunea l-a făcut praf pe Szabolcs Kovacs: “Arbitraj tendenţios. Cum e posibil aşa ceva?”
23:54 27 iul.
“Are Dinamo faţă de play-off?” Răspunsul lui Florin Prunea după înfrângerea “câinilor” de la Galaţi
1 FotoImagine rară cu Ionuţ Luţu alături de partenera lui. Cum arată acum Iulia, fost iepuraş Playboy 2 Gigi Becali vrea să dea afară un jucător de la FCSB, după eşecul cu Farul: “A pierdut toate mingile” 3 Ştefan Târnovanu a dezvăluit ce i-a spus, de fapt, arbitrului Găman, înainte să fie eliminat în FCSB – Farul 1-2: “E vina mea” 4 “A venit Găman şi ne-a luat punctele”. Florin Tănase, discurs dur după ce FCSB a fost învinsă de Farul 5 “Neverosimil!” Verdictul specialistului după controversele din FCSB – Farul 1-2: “Să mai pună mâna pe carte” 6 Anunţul preşedintelui lui U Cluj despre transferul lui Marius Ştefănescu, după ce Becali declara că e rezolvat!
Citește și