LIVE BLOG| "Sferturile" Cupei României! Universitatea Craiova şi Viitorul Pandurii, în semifinale. Astra a dat de pământ cu Petrolul!

Alexandru Ivan Publicat: 3 martie 2021, 19:21 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:15

Hepta

Chindia - Craiova

În semifinale s-a calificat şi o altă echipă din Liga 1. Astra a învins-o la scor de neprezentare pe Petrolul. Trei goluri a înscris şi Viitorul Pandurii în poarta Universităţii Cluj.

Petrolul – Astra 0-3

Min. 90: Astra a învins-o la scor de neprezentare pe Petrolul şi este în careul de aşi al Cupei României.

Min. 86: Petrolul a ratat un penalty! Vajushi a avut şansa de a înscrie golul de onoare, dar nu a putut marca nici măcar de la punctul cu var!

Min. 81: GOOOLLL Astra! Wutrich a marcat la câteva minute după ce a intrat pe teren.

Min. 60: GOOOLLL Astra! Krpic marchează din penalty.

Min. 51: GOOOLLL Astra! Merloi a deschis scorul!

Min. 1: A început meciul de la Ploieşti

Universitatea Cluj – Viitorul Pandurii 1-3

Min. 90: Final de meci. Viitorul Pandurii a eliminat-o pe Universitatea Cluj şi s-a calificat în semifinalele Cupei României

Min. 86: GOOOLLL Viitorul Târgu Jiu! Daniel Paraschiv a reuşit "dubla", cu o execuţie din interiorul careului.

Min. 77: GOOOLLL Viitorul Târgu Jiu! Jucătorii lui Flavius Stoican au întors scorul. Daniel Paraschiv a trimis un şut în forţă şi nu i-a dat nicio şansă portarului advers!

Min. 75: Universitatea Cluj rămâne în inferioritate. Luchin a primit direct cartonaş roşu!

Min. 69: GOOOLLL Viitorul Târgu Jiu! Ţegle a înscris cu emoţii şi a făcut 1-1!

Min. 68: Penalty! Taub încearcă să respingă, dar l-a împins în careu pe Baican. Arbitrul a considerat că e fault şi a arătat punctul cu var.

Min. 1: GOOOLLL Universitatea Cluj. Ce început de meci. Golan a marcat în primul minut de joc.

Min. 1: Start în disputa de pe Cluj Arena

U Cluj: Muțiu – Dican, A. Răuță, Luchin, Taub – I. Filip, Acka – D. Pîrvulescu, Ribeiro, Golan – Ogbu

Antrenor: Costel Enache

Viitorul Pandurii Tg. Jiu: D. Rusu – Buleică, Oros, Lixandru, A. Sin – Țegle, Prejmeran – Dragu, Cioiu, Gîrbiță – D. Paraschiv

Antrenor: Flavius Stoican

Chindia – Universitatea Craiova 0-1

Miercuri se vor disputa încă două sferturi de finală. Este vorba de "U" Cluj – Viitorul Pandurii şi de Petrolul Ploiești – Astra Giurgiu.

Min. 90+3: FINAL DE MECI! Universitatea Craiova s-a calificat în semifinalele Cupei României.

Min 25: GOOOOL Craiova! Cîmpanu a deschis scorul pentru Craiova, după eroarea lui Denis Dumitrașcu.

Min. 1: A început partida.

Echipele de start

Chindia: Moldovan – Căpuşă, Piţian, Celea, Kocic – Iacob, Dumitraşcu – Yameogo, Atanase, Diaz – Berisha

Antrenor: Emil Săndoi.

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Papp, M. Constantin, N. Bancu – Mateiu, Screciu, Nistor – Cîmpanu, Ivan, Baiaram

Antrenor: Marinos Ouzounidis.

Chindia a trecut în faza "16-imilor" cu 2-1 de Hermannstadt. În "optimi", echipa lui Emil Săndoi s-a impus fără drept de apel împotriva Farului Constanța, scor 3-0.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova a trecut în "16-imi" cu 5-0 de Progresul Spartac. În "optimi", oltenii au câștigat cu 1-0 pe terenul lui FC Botoșani, la primul meci cu Marinos Ouzounidis pe bancă.

Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova, "sferturile" Cupei Românei

Cele două echipa s-au întâlnit și în ultima etapă de Liga 1. A fost 1-0 pentru echipa lui Emil Săndoi. Ouzounidis și oltenii vor revanșa pentru eșecul din campionat.

Craiova a câștigat ultima dată Cupa României în sezonul 2017-18, după ce o învingea cu 3-0 în finală pe Hermannstadt.

Programul "sferturilor" Cupei Românei

Chindia – Universitatea Craiova | marți, 2 martie, 20:30

"U" Cluj – Viitorul Pandurii | miercuri, 3 martie, 17:30

Petrolul Ploiești – Astra Giurgiu | miercuri, 3 martie, 20:30

Dunărea Călărași – Dinamo | joi, 4 martie, 20:00

Cine va fi golgheterul Ligii 1?

8:32 Imaginea horror cu Romario Benzar după ce a fost lovit de Abdallah! Fostul jucător şi-a dat bandajul jos şi le-a arătat tuturor! 8:10 Lucian Sânmărtean insistă ca Gigi Becali să transfere un jucător la FCSB: „E de excepţie” 23
23:37
VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică
23
23:29
„Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
23
23:19
Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu
23
23:12
„Începe hegemonia FCSB-ului?” Răspunsul dat de Mihai Pintilii! Roş-albaştrii, la un pas de primul titlu după nouă ani
23
23:01
Marius Şumudică, sfătuitorul din umbră al lui Valeriu Iftime! Cum s-a implicat la Botoşani: „Îi mulţumesc mult!”
23
22:53
AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român
23
22:50
Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!”