Astra Giurgiu – FC Voluntari 0-3. Gabi Tamaş, pasă perfectă de 40 de metri! Giurgiuvenii tremură la retrogradare

Publicat: 15.05.2021, 16:34.
Actualizat: 15.05.2021, 18:32

Astra Giurgiu şi FC Voluntari s-au întâlnit în play-out-ul Ligii 1. Oaspeţii au câştigat cu scorul de 3-0.

Astra şi FC Voluntari, adversare în play-out

SportPictures / George Ilinca/Sport Pictures

Astra – FC Voluntari s-a încheiat 0-3, iar giurgiuvenii au ajuns la a cincea înfrângere consecutivă, în toate competiţiile. Jefte a deschis scorul în minutul 27, Lopes a majorat avantajul oaspeţilor din pasa de senzaţie a lui Gabi Tamaş, în minutul 50, iar Mailat a înschis tabela în minutul 65.

În urma acestui rezultat, Astra a câzut pe locul 14 în play-out, cu 24 de puncte, şi tremură la retrogradare, în timp ce FC Voluntari a urcat pe locul 13, cu 27 de puncte.

Astra – FC Voluntari 0-3

Min. 90: Fluier final! FC Voluntari a câştigat la scor, 3-0.

Min. 65: GOOOL FC Voluntari! Mailat a marcat golul de 3-0.

Min. 49: GOOOL FC Voluntari! Lopes a dus scorul la 2-0 dintr-o pasă de senzaţie a lui Gabi Tamaş de 40 de metri.

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45: Pauză la Giurgiu, scor 0-1.

Min. 28: GOOOL FC Voluntari! Jefte a deschis scorul.

Min. 1: A început meciul.

Astra Giurgiu şi FC Voluntari se întâlnesc în etapa a 8-a din play-out

Astra se află pe locul 13 în Liga 1, cu 24 de etape. Giurgiuvenii sunt fără victorie în de cinci etape, însă moralul jucătorilor este unul ridicat, după ce s-au calificat în finala Cupei României.

De partea cealaltă, FC Voluntari se află pe locul 14, cu 24 de puncte. Ilfovenii nu au mai câştigat nici ei de 4 etape încoace. În ultimul meci, echipa lui Liviu Ciobotariu a remizat cu Chindia, scor 0-0.

Diana Belbiţă, la AS.ro LIVE

Gaz Metan-FC Argeş, Liga 1
Fotbal • 18:50
Gaz Metan – FC Argeş 2-2. Remiză nebună la Mediaş! Oaspeţii au egalat în minutul 90+1, după o execuţie superbă
Ivan Mamut
Fotbal intern • 28 iulie, 17:47
Ivan Mamut, pus la zid după ce a fost adus de Gigi Becali la FCSB: „O deziluzie! Nu are ce căuta la o echipă de top din România!”
Gigi Becali
Fotbal intern • 27 iulie, 21:52
Gigi Becali trimite săgeţi după prezentarea lui Laurențiu Reghecampf la Universitatea Craiova: „Ca să câștigi titlul îți trebuie echipă!”
Simona Bălăceanu "își îmbrățișează feminitatea" pe nisipul fierbinte. Concurenta de la Burlacul face spectacol pe plajă
MERCATO 2021 | Cele mai tari mutări sunt AICI. Ramos şi Donnarumma au semnat cu PSG. Manchester United l-a luat pe Raphael Varane. Viitor incert pentru Messi şi Ronaldo
1
21:35 Manchester City, mutare şoc pe piaţa transferurilor! Vedeta pentru care Pep Guardiola a oferit 117 milioane de euro 21:14 VideoROMÂNII DE AUR! Dorel Simion pregăteşte viitorii campioni la box: „Acesta este visul meu! Este o ambiţie!” Promisiunea pe care i-a făcut-o un puşti 21:09 Jocurile Olimpice 2020 | Scandal în Marea Britanie! Investiţie de peste 30 de milioane de euro pentru doar două medalii. „Bugetul ţării este sub presiune!” 20:18 Rapid – Farul 0-0. Gică Hagi n-a reuşit să schimbe liderul din Liga 1. Ambele echipe sunt neînvinse şi fără gol primit 19:58 VIDEOMarius Şumudică se simte ca la Jocurile Olimpice cu CFR Cluj! „Avem bronzul asigurat!” Declaraţii inedite despre dubla cu Young Boys Berna 19:34 FotoJocurile Olimpice 2020 | Înotătorul care a şocat la Tokyo! Are burtă şi aproape 100 de kilograme. „Aceştia sunt concurenţii!” :) 18:50 Gaz Metan – FC Argeş 2-2. Remiză nebună la Mediaş! Oaspeţii au egalat în minutul 90+1, după o execuţie superbă 18:46 VIDEOJocurile Olimpice 2020 | Novak Djokovic, în lacrimi în faţa jurnaliştilor. Sârbul a pierdut două semifinale într-o singură zi. „Vă spun sincer!” 18:05 VIDEO„E un Dumnezeu sus care te bate!” Marius Şumudică, necruţător cu Gigi Becali! „Când sapi groapa altuia…!” 17:34 „Mă apucam de agricultură!” Jucătorii lui FCSB, făcuţi praf după umilinţa cu Şahtior Karagandy. „Îmi dădeam foc la legitimaţie!”