Farul – CS Mioveni 2-1. Victorie dramatică pentru echipa lui Gică Hagi. Ciobanu a marcat în prelungirile meciului

Gabriel Zamfirescu Publicat: 26 septembrie 2021, 14:36 / Actualizat: 26 septembrie 2021, 17:38

Gică Hagi

Răzvan Păsărică/SPORT PICTURES

Farul Constanţa – CS Mioveni 2-1

Farul Constanţa a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa CS Mioveni, într-un meci din etapa a zecea a Ligii 1.

Au marcat Betancor ’16 şi Ciobanu ‘90+2 pentru învingători, respectiv Rusu ’86 pentru învinşi.

Farul: Aioani – Mladen, Larie, Ghiţă, Dussaut (Pires ’70) – Boboc (De Nooijer ’46), Artean, Purece (Petre ’78) – Ganea (Ciobanu ’70), Beţancor, Pitu (Sali ’46). Antrenor: Gheorghe Hagi

CS Mioveni: Ducan – Oancea, Iacob, Scarlatache, Burnea (Şerbănică ’46)- Panait (Cierpka ’46), Dumitriu, Toma (Coşereanu ’78) – Buziuc (Cristea ’71), Rusu, Sanoh (Blănaru ’59). Antrenor: Alexandru Pelici

Cartonaşe galbene: Pitu ’33 / Dumitriu ’20, Burnea ’22, Scarlatache ’35, Ducan ‘90+1

Update: GOOOL Farul! Ciobanu a marcat în minutul 2 al prelungirilor.

Update: CS Mioveni a reușit egalarea! Bogdan Rusu a înscris al treilea gol din acest campionat

Update: Farul deschide scorul în minutul 16 după reuşita lui Betancor

Farul – CS Mioveni 1-0

Echipele de start:

Farul: Aioani –Mladen, Larie, Ghiță, Dussaut- Boboc, Artean, Purece – Ganea, Betancor, Pitu
Rezerve:Brănescu, Dobrosavlevici, Piresc, Ely, Sali, Petre, Buta, Ciobanu, De Nooijer
Antrenor: Gheorghe Hagi

CS Mioveni: Ducan – Oancea, Iacob, Scarlatache, Bunea – Toma, Panit, Dumitriu – Buziuc, Rusu, Sanoh
Rezerve: I. Popescu, Garutti, Șerbănică, Balaur, Coșereanu, Cierpka, Blănaru, Cicureanu, An. Cristea
Antrenor: Alexandru Pelici

Stadion: Academia Gheorghe Hagi (Ovidiu)

Arbitru: Costreie Sorin (Buftea) / A1: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava), A2: Vodă Alexandru (Alba Iulia)

Cine va fi golgheterul Ligii 1?

21:29 Leicester – Southampton, 22:00, LIVE VIDEO Liderul din Championship vrea să se distanţeze în fruntea clasamentului 21:16 „Sper să le stricăm sărbătoarea” Anunţul lui Laszlo Dioszegi înainte de Sepsi – FCSB! 21:08 Dan Petrescu nu va aştepta finalul sezonului! Când va reveni pe banca lui CFR Cluj 21:00 LIVE VIDEOAl Hilal – Al Ain se joacă ACUM, AntenaPLAY! Se stabileşte prima finalistă din Liga Campionilor Asiei 20:45 Romario Benzar, scos cu ambulanţa de pe teren în Botoşani – Dinamo! Fault teribil comis de Hakim Abdallah 20:34 LIVE TEXTFC Botoşani – Dinamo 2-1. Dezastru pentru „câini”, care au primit un alt gol în prelungiri! 20:30 Mark Williams – Si Jiahui 9-10. Galezul, out de la Campionatul Mondial de snooker. Chinezul, evoluţie perfectă în decisiv 20:28 Scene uluitoare la meciul Botoşani – Dinamo! Motivul incredibil pentru care Bogdan Andone a fost eliminat! Scandal şi în tribune 20:24 Eugen Trică a răbufnit, după ce FCU Craiova a rămas pe ultimul loc din Liga 1: „Dacă vor să meargă în Liga a 2-a, să meargă!” 19:59 Gigi Becali a găsit atacant pentru Champions League! Vârful de un milion de euro care este dorit de FCSB Vezi toate știrile