Închide meniul

Lovitură dură pentru CFR Cluj! Echipa lui Dan Petrescu, bună de plată. Un fost jucător a câştigat litigiul

Gabriel Zamfirescu Publicat: 18 noiembrie 2021, 14:26

Comentarii
Lovitură dură pentru CFR Cluj! Echipa lui Dan Petrescu, bună de plată. Un fost jucător a câştigat litigiul

Hepta

Problemele cu banii de la CFR Cluj sunt din ce în ce mai mari. Deşi preşedintele Cristi Balaj a negat faptul că echipa campioană va intra în insolvenţă, se pare că lucrurile nu stau deloc aşa. Trupa pregătită de Dan Petrescu a mai pierdut un litigiu important cu un fost jucător.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Lovitură dură pentru echipa lui Dan Petrescu

Campioana României din ultimele patru sezoane, CFR Cluj, e bună de plată după ce a pierdut procesul cu atacantul venezuelean Mario Rondon, care a plecat din Gruia în vară, nemaifiind dorit de Marius Şumudică la echipă. Cei de la Camera Națională pentru Soluționarea Litigiilor din cadrul FRF au anunțat că atacantul venezuelean trebuie să primească drepturile financiare restante din partea CFR-ului.

 

Rondon a câştigat procesul cu cei de la

Mario Rondon evoluează acum în prima ligă din Polonia, la Radomiak. “RONDON FERNANDEZ MARIO JUNIOR vs. FC CFR 1907 CLUJ SA – Pretenții financiare – Respinge excepțiile invocate de pârât ca neîntemeiate. Admite cererea reclamantului. Obligă pârâtul la plata către reclamant a drepturilor financiare restante conform actului adițional de reziliere și a taxei de procedură. Cu recurs”, este decizia anunțată de FRF și LPF.

Rondon a evoluat în Gruia, în perioada 2019-2021 și a înscris 14 goluri în 78 de meciuri. Atacantul a câștigat două titluri în Liga 1 cu gruparea ardeleană, dar a fost forţat să plece după ce a fost exclus din lot de către antrenorul Marius Șumudică. CFR Cluj este în litigiu cu alți doi jucători, Iasmin Latovlevici și Sebastian Mailat, tot pentru plata unor restanțe financiare.

Reclamă
Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:23
Cristi Săpunaru, reacție tranșantă după accidentul produs de Kader Keita: “N-ar trebui să fie afectați”
18:57
S-a stabilit lista finală a candidaţilor la şefia FRF. Cu cine se bate Răzvan Burleanu
18:54
Echipa patronată de frații Pavăl, încă o victorie uriașă în Liga 2. De când nu a mai pierdut și ce loc ocupă
18:43
Moment pentru istoria fotbalului! Cel mai longeviv antrenor din lume și-a dat demisia după 44 de ani
18:24
Sabin Ilie, discurs sincer înaintea barajului cu Turcia. De ce crede că victoria la Istanbul ar fi un adevărat miracol
18:11
VIDEODennis Man, jucătorul lunii februarie în Olanda: „Vreau să-mi fac treaba și să devin campion”
1 Fiul lui Ion Ţiriac s-a întors din Dubai, dar nu singur. Lângă cine a fost surprins în avion 2 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start! 3 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 4 Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina 5 FotoMarius Constantin sparge lemne în tricoul Universităţii Craiova. Imaginile postate de soţia mai tânără cu 15 ani 6 FotoCelebra milionară nu a avut milă de românii care au cerut bani de bilete de la stat după ce au revenit din zona de război
Citește și