Închide meniul

Lovitură teribilă pentru Gigi Becali! Cine va conduce derby-ul FCU Craiova 1948 – FCSB: “Ce să mai fac, să depun memoriu?”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 17 septembrie 2021, 20:05

Comentarii

FCSB s-a distrat cu Dinamo în Derby de România, 6-0, dar ar putea avea probleme chiar în următorul meci. Cel puţin asta crede finanţatorul roş-albaştrilor, Gigi Becali. CCA a decis să-l delege la meciul FCU Craiova 1948 – FCSB pe centralul Iulian Călin din Ştefăneşti.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Revine coşmarul lui Gigi Becali

FCU Craiova 1948 – FCSB se joacă sâmbătă, 18 septembrie, de la ora 20.00, în etapa a 9-a din Liga 1, iar Gigi Becali are parte de surprize neplăcute. După ce Istvan Kovacs a arbitrat la partida FCSB – Dinamo, scor 6-0, acum CCA a hotărât ca un alt „central” contestat de către Gigi Becali să fluiere la meciul vicecampioanei.

Este vorba despre Iulian Călin care a fost delegat la partida dintre FCU Craiova 1948 și FCSB, iar acesta va fi ajutat de către asistenții Valentin Avram (București) și Romică Bîrdeș (Pitești). Arbitru de rezervă a fost ales Andrei Antonie (București), iar observator Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea).

Arbitrul, contestat vehement de Gigi Becali

Iulian Călin este unul dintre cei mai contestați arbitri din Liga 1 de către Gigi Becali, iar ultima dată „centralul” din Argeș a fost criticat dur de către patronul FCSB la finalul meciului cu Sepsi OSK, scor 1-1, din finalul sezonului trecut.

„Mai este nevoie de o părere după ce s-a văzut totul la meci? Ce se mai poate spune? El (n.r. – Iulian Călin) nu are nicio vină! Doar dacă nu l-a pus dracu Nu e lipsă de valoare la Călin, să știți asta. L-a pus dracu. Păi, altfel, cum să nu dea gol pentru FCSB? Moruțan a dat gol la faza aceea, dar el a scos mingea din plasă.

Reclamă
Reclamă

Ce măsură să iau? Să depun memoriu? Nu se va schimba nimic. Pot să trimită (n.r. – cei de la CCA) orice arbitru la meciurile FCSB-ului, pentru că tot așa va fi. Se bagă dracu. Crezi că Istvan Kovacs a făcut că așa a vrut el atunci cu Camora? Nu, dar faza de la Sepsi a pus capac. A fost gol valabil”, spunea Becali, în luna aprilie, după meciul Sepsi – FCSB 1-1.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:00
LIVE TEXTFarul – CFR Cluj 0-0. Trupa lui Pancu poate să îşi asigure locul în play-off
19:50
LIVE SCOREIanis Hagi, rezervă în Galatasaray – Alanyaspor 1-0. Inter – Genoa LIVE TEXT (21:45)
19:41
Liverpool, performanță impresionantă în victoria cu West Ham! Este a doua oară în istoria Premier League
19:39
Lamine Yamal e magic! Starul Barcelonei e primul care reușește așa ceva în secolul 21
19:29
VIDEOAFS – Estrela 0-0. Echipa lui Ianis Stoica se încurcă în meciul cu “lanterna roșie” din Liga Portugal
19:20
UPDATEA picat nocturna înainte de Farul – CFR Cluj. Sistemul s-a rezolvat cu mai puțin de o oră până la start
1 Cum mai poate prinde FCSB play-off-ul, după ce U Cluj a învins-o pe Oțelul. Șanse tot mai mici pentru campioană 2 Un nou blat în fotbalul românesc, dezvăluit de Sabin Ilie: “Multă lume implicată. Schimbau mii de euro” 3 Reacţia “U” Cluj după ce CCA a delegat la meciul cu Oțelul o rudă a unui oficial de la FCSB 4 Ce salariu avea Gabi Matei în Liga a 3-a. Fotbalistul pe care Gigi Becali a dat 600.000 de euro juca acum pe nimic 5 „Mai bun decât ne așteptam”. Andrei Nicolescu a anunțat când poate debuta George Pușcaș la Dinamo 6 De Rossi, despre Cristi Chivu după eliminarea din Ligă: “Acum pare un fraier”
Citește și