Andrei Burcă este foarte aproape să ajungă la Al Ain, scrie Pro Sport. Echipa din Emirate a plusat suma pusă la bătaie pentru “stâlpul de fier” din apărarea campioanei României.
Dan Petrescu, la un pas să plece de la CFR Cluj
Potrivit sursei citate, Al Ain a pus pe pasă 2 milioane de euro pentru fundașul de 28 de ani, cu 600.000 de euro mai mult decât ultima ofertă.
CFR ar fi primit deja oferta pentru Burcă, iar acum fundașul are șanse mari să plece de la echipa antrenată de Dan Petrescu.
Plecarea lui Burcă ar însemna că Dan Petrescu își pierde cel mai valoros jucător din lot. Fundașul central este cotat la 3,3 milioane de euro.
În cazul despărțirii de Burcă, CFR îi mai are în centrul apărării pe Daniel Graovac, Rachid Bouhenna, Denis Ciobotariu și Mike Cestor.
Burcă a mai jucat până acum pentru SC Bacău și FC Botoșani. La Cluj a ajuns în iulie 2019, pentru 200.000 de euro.
- Andrei Burcă, ca și plecat de la CFR Cluj
- Câți bani încasează ardelenii
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- FCSB U19 a pierdut dramatic calificarea în 16-imile UEFA Youth League. Eșec la penalty-uri cu Puskas Akademia
- Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final”
- Ionel Ganea și decizia luată la șase luni de la decesul copilului său: „Te vom iubi mereu, îngeraș”
- Ce lovitură pentru Real Madrid! S-a “rupt” şi va lipsi 4 luni
- „Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes”






























