Închide meniul
Video

Mai multe echipe din Liga 1 au anunțat tăieri de salarii

Iulian Focșăneanu Publicat: 30 martie 2020, 17:09

Comentarii

Fotbalul a fost lovit din plin de pandemia de coronavirus. Mai multe echipe din Liga 1 au reacționat și au anunțat tăieri de salarii. FCSB și Viitorul s-au pus la adăpost pe timp de criză, chiar dacă deciziile luate nu au fost pe placul fotbaliștilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj și Craiova n-au vrut să-i supere pe jucătorii din lot. Speră să se reia cât mai repede campionatul și să se bată la titlu!

Salariile jucătorilor din Liga 1 au avut de suferit

Patru echipe au luat măsuri și au vrut să se asigure că nu riscă falimentul. Imediat după instituirea stării de urgență au decis să umble la salariile jucătorilor. Gigi Becali și Gică Hagi au fost primii. Iașiul și Chindia Târgoviște au tăiat și ele veniturile jucătorilor la jumătate!

"Eu mizez pe faptul că în maximum o lună de zile se va rezolva problema cu coronavirus. Nu rezolvam noi, Dumnezeu face. Jucătorii nu au de ce să se supere. Eu le trec în contract că la prima calificare le dau și banii, pentru că banii îi luăm de la Europa. Și eu le trec în contract că la prima calificare le dau și prima și banii restanți", a declarat Gigi Becali.

Toți jucătorii de la FCSB au acceptat să primească jumătate din bani, cât timp fotbalul stă pe loc.

Reclamă
Reclamă

"Nu mă gândesc la situația mea contractuală și a jucătorilor in momentul acesta", a reacționat Helmut Duckadam, președintele de imagine al roș-albaștrilor.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:16
Gino Iorgulescu, declaraţie surprinzătoare: “Dacă FCSB nu ajunge în play-off, toate cluburile au de pierdut”
9:03
Venus Williams, eliminată de Ajla Tomljanovic în primul tur la Austin
9:00
Anunţul lui Giuseppe Marotta despre plecarea lui Cristi Chivu şi venirea lui Simeone
8:53
L`Equipe a anunţat cât va lipsi Kylian Mbappe de la Real Madrid
8:41
Christian Horner, la 6 luni după demiterea de la Red Bull: “Nu cred că ei au vreo vină în acest sens”
8:34
Antrenorul lui Bodo/Glimt l-a contrazis pe Cristi Chivu, după ce l-a eliminat ruşinos din Liga Campionilor
1 Transfer la Universitatea Craiova. A fost anunţat oficial 2 Meme Stoica, atac la dinamovişti: “O să se predea ca să nu intrăm noi în play-off?” Ce mesaj are pentru Kopic 3 Marius Ştefănescu, aproape de revenirea în Liga 1 după ce a rămas fără echipă! Formaţia cu care negociază 4 Fost campion al României, replică sexistă la Iuliana Demetrescu: “Înapoi în bucătărie” 5 FotoAlegerea făcută de Sorana Cîrstea după despărţirea de Ion Ţiriac jr. 6 O nouă plângere la CNCD împotriva lui Gigi Becali pentru derapaje sexiste
Citește și