Marius Şumudică a făcut show la conferinţa de presă! „Marți și miercuri, ceilalți se uită la televizor și comenteză”

Antena Sport Publicat: 5 august 2021, 15:29

Comentarii
Marius Şumudică a făcut show la conferinţa de presă! „Marți și miercuri, ceilalți se uită la televizor și comenteză

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

„Ne-a fost refuzată cererea de a mută meciul cu 24 de ore mai târziu. Atunci cum să mă gândesc că ne-am putea amână partida? Dar astia suntem, suntem puternici. Suntem CFR Cluj, o echipa puternică, care deranjează. Adversarii își doresc să ne prindă în cel mai slab moment. Eu voi încercă să nu le dau aceasta oportunitate. Practic, de când sunt aici, din 9 meciuri, am pierdut doar la Banja Lucka.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Şumudică: Marți și miercuri, ceilalți se uită la televizor

Cred că foarta multă lume și-ar dori să fie în locul meu aici. Noi am jucat practic o repriza cu Young Boys, pornim de la 0-0. Nu mergem că victime, mergem să ne calificăm la Berna. Eu sunt mândru de ceea ce au realizat băieții, uitați-va la Young Boys cat de bine organizați sunt.

Noi suntem practic la 90 de minute sau 120 de minute de playoff-ul Champions League. Marți și miercuri ceilalți se uită la televizor și comenteză când văd că mereu e doar CFR. Am venit cu inima deschisă la CFR, să fac ceva. Young Boys nu a avut nici o situația clară, nu-mi aduc amite să fi avut vreo faza unu contra 1 a lor. Deci, tactic, am fost foarte buni”, a spus Marius Șumudică, într-o conferinţă de presă.

Marius Şumudică, detalii despre incidentul provocat de Alex Chipciu: „N-a fost o luptă fizică”

Alex Chipciu a sărit să se bată cu portarul în vârstă de 19 ani, Otto Hindrich, în timpul antrenamentului de luni. Şumudică a oferit astăzi detalii despre incident.

„Eu nu am văzut ceea ce s-a întâmplat la acel antrenament, deoarece lucram separat cu două grupuri de jucători. Ce m-a deranjat cel mai mult a fost că a ieșit din antrenament. Din ce m-am informat, n-a fost o luptă fizică. Pe mine m-a deranjat atitudinea lui, asta m-a deranjat.

Reclamă
Reclamă

A fost strict decizia mea, nu am fost presat de absolut nimeni. Nu am ținut cont de niciun președinte în ceea ce privesc deciziile mele, nu accept. De aceea sunt la CFR acum și nu în altă parte. Am plecat și din Turcia la un moment dat, pentru că nu sunt tipul căruia să se impună ceva”, a mai spus Marius Şumudică.

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:56 30 iul.

Verdictul lui Antonio Folha după ce CFR Cluj s-a calificat în turul 3 preliminar Conference League: „Merităm”

23:47 30 iul.

Întrebat de un posibil transfer şi de problemele financiare de la CFR, Korenica a dat acelaşi răspuns!

23:33 30 iul.

Primul transfer pregătit de Gigi Becali după ruşinea cu FK Auda: „Trebuie să întăresc echipa”

23:31 30 iul.

Cristiano Bergodi, apel către conducerea lui „U” Cluj după eliminarea din cupele europene: „Nu se poate așa”

23:20 30 iul.

Cu cine joacă CFR Cluj în turul 3 preliminar Conference League? Duel complicat pentru ardeleni

23:15 30 iul.

CFR Cluj – Alashkert 3-0. După eşecurile lui FCSB şi U, echipa lui Varga merge mai departe în Conference

1 „Să ne distrugi în halul ăsta?” Jucătorii făcuţi praf de Gigi Becali după eliminarea umilitoare din Europa! 2 OUT de la FCSB! Gigi Becali a decis să-l scoată din echipă după eliminarea ruşinoasă din Europa! 3 Marius Baciu şi-a „distrus” un jucător după eliminarea ruşinoasă din Europa: „Nici la juniori nu vezi aşa ceva” 4 Gigi Becali s-a ţinut de cuvânt! Surprizele din primul 11 ale FCSB-ului! Alegerea riscantă a roş-albaştrilor 5 Umilință totală! FCSB, eliminată rușinos din cupele europene după 3-7 la general cu FK Auda 6 Juan Bauza e hotărât să revină în Liga 1! Echipa cu care vrea să semneze: „Să sperăm”
Citește și