Marius Şumudică, antrenor la FCSB. Gigi Becali a anunţat că l-a numit pe Marius Şumudică antrenor la FCSB. Anunţul vine la o zi după ce a spus că Toni Petrea va continua la FCSB. Actualul antrenor nu a mai vrut să rămână.
“Da, l-am pus pe Șumudică. Nu mai stă Petrea. I-am dat o zi să se răzgândească, a zis că nu se răzgândește“, a declarat Gigi Becali în exclusivitate pentru AS.ro.
Marius Şumudică, antrenor la FCSB!
Antrenorul este cel care a anunţat că Gigi Becali i-a făcut ofertă. Ultima echipă din România pe care Şumudică a antrenat-o este Astra Giurgiu, club care a retrogradat astăzi în Liga 2. „Şumi” a câştigat titlul cu giurgiuvenii în sezonul 2015-2016. după o luptă cu FCSB.
Marius Şumudică, relaţie de prietenie cu Gigi Becali
Marius Şumudică este unul dintre puţinii oameni din fotbal care are o relaţie bună cu Gigi Becali. De altfel, şi patronul FCSB avea o părere bună despre antrenor. Acum, Marius Şumudică, antrenor la FCSB – e visul devenit realitate al lui Gigi Becali.
La finalul anului trecut, Marius Şumudică l-a lăudat pe prietenul Gigi Becali, pe care îl consideră cel mai bun la negocieri.
„Gigi (n.r. Becali) ştie să negocieze. Este unul dintre cei mai buni negociatori şi a câştigat. A luat cele mai bune preţuri!”, spunea Şumudică.
Gigi Becali s-a răzgândit în mai puţin de 24 de ore! Ce spunea despre viitorul lui Toni Petrea la FCSB
Seara trecută, după ce CFR Cluj a câştigat titlul, Gigi Becali a anunţat ce decizie a luat în cazul lui Toni Petrea, antrenorul care a ratat obiectivul impus la începutul sezonului: câştigarea campionatului. Surprinzător, patronul FCSB nu îi impută antrenorului ratarea titlului de către FCSB pentru al 6-lea sezon consecutiv.
„Toni Petrea rămâne. Dacă e responsabilitatea mea, cum să-l dau afară pe om!”, spunea marţi seară Gigi Becali, care şi-a argumentat decizia de a păstra un antrenor neconflictual cum este actualul tehnician: „Niciodată, în viaţa mea, la trăsura mea, hăţurile nu le ţine decât eu!”
- Marius Şumudică, antrenor la FCSB
- Anunţul bombă făcut de Gigi Becali
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- 6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, pe 9 mai
- „Dezastru, Federația nu poate controla corupția!” Investitorul străin din România a „fugit” la 10.000 de kilometri de țară
- Inedit! Cum vor fi celebrați eroii Stelei la 40 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni cu Barcelona
- Pintilii îi calcă pe urme lui Rădoi! Ce ofertă neașteptată a primit după despărțirea de FCSB
- Un om din interiorul FRF face praf inovațiile lui Burleanu: “Fotbalul românesc se dezvoltă doar pe foaie”
- Momente de panică la naționala feminină a României. Selecționerului Pedrazzini i s-a făcut rău

































