Închide meniul
NEWS ALERT

Marius Şumudică, dialog uluitor cu Gigi Becali: “Am ieşit din biserică şi i-am spus: ‘Am fost un prost!’. Am greşit că nu m-am dus la FCSB!”

Dragoș Vasile Publicat: 9 martie 2022, 19:59

Comentarii
Marius Şumudică, dialog uluitor cu Gigi Becali: Am ieşit din biserică şi i-am spus: Am fost un prost!. Am greşit că nu m-am dus la FCSB!

Profimedia

Marius Şumudică, dialog uluitor cu Gigi Becali

Marius Şumudică regretă că nu a acceptat oferta FCSB. Antrenorul a refuzat oferta roş-albaştrilor din cauza trecutului rapidist. La luni bune de la acel moment, “Şumi” a vrut să revină acasă, în Giuleşti. Adrian Mutu a fost preferat în locul său de conducerea Rapidului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Nu mă interesează cine nu m-a vrut la Rapid. M-am dus la biserică, m-am spovedit. Când am ieşit din biserică, primul telefon i l-am dat lui Gigi Becali. I-am zis aşa: “Am fost un prost că am gândit cu inima şi cu sufletul!”. Am greşit şi consider asta. Îmi acceptase tot Gigi. Aveam şi staff-ul meu.

Profesional, eu am greşit. Dacă mergeam la Steaua sau FCSB mă băteam la titlu cu şanse reale. Nu ştiu ce se întâmpla după. Că făcea trei schimbări la pauză, că făcea două… îi antrena Şumudică. Nu zic că sunt mai deştept ca Petrea, ca Iordănescu!”, a dezvăluit Mariu Şumudică, potrivit prosport.ro.

EXCLUSIV | Marius Şumudică a refuzat FCSB

Marius Şumudică nu a acceptat oferta lui Gigi Becali. Mai mult, antrenorul în vârstă de 50 de ani a spus, în exclusivitate pentru AntenaSport, că nu există nicio posibilitatea pentru o colaborare pe viitor.

Marius Şumudică a fost aproape să semneze contractul cu FCSB. Totul părea stabilit, dar tehnicianul spune că decisivă a fost discuţia pe care a avut-o cu colaboratorii săi.

Reclamă
Reclamă

„Telenovela a luat sfârşit! Nu există nicio şansă de a colabora în viitor. Există mai multe motive, nu vreau să le dezvălui. Îi doresc domnului Gigi Becali baftă multă în continuare”, a declarat Marius Şumudică pentru AS.ro.

Gigi Becali era convins că Marius Şumudică va semna cu FCSB

Gigi Becali părea convins că totul se va rezolva în “telenovela” Şumudică la FCSB. Şeful roş-albaştrilor a purtat un dialog telefonic, cel mai probabil cu Valeriu Argăseală, în faţa reporterilor TV.

„Aşa. Bine, mă, tată. Ştiam eu că Şumi e de caracter şi de cuvânt. Hai, fii sănătos că sunt cu televiziunile aici şi nu vreau să afle ce vorbim noi. Mai ai ceva de zis? Păi e şi normal! El o să se ducă în Liga Campionilor, o să ia 500.000 de euro„, au fost vorbele lui Gigi Becali la telefon.

Reclamă

După ce a închis, Becali a spus satisfăcut: „I-a zis să îi trimită contractul, să îl citească şi să îl semneze. Nu e 90 la sută, e 99%!”

Înapoi la Homepage
Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:28 20 nov.
“Poate sunt eu nebun” Adrian Mutu a dat verdictul înainte de Turcia – România: “Nu îmi e frică”
22:50 20 nov.
Capăt de drum pentru fotbalistul antrenat de Mircea Lucescu! S-a retras din fotbal la 40 de ani
22:46 20 nov.
Mihai Stoica l-a ironizat pe Victor Piţurcă după tragerea la sorţi: “Nişte observaţii extraordinare”
22:21 20 nov.
Verdict dur! Statisticienii au anunțat ce șanse are România să se califice la Campionatul Mondial din 2026
22:19 20 nov.
“Cred în asta” Gică Hagi ştie unde se poate face diferenţa în Turcia – România: “Poţi să îţi atingi idealurile”
21:41 20 nov.
Dinamo, victorie dramatică în Liga Campionilor cu Nantes! Ionuţ Iancu, paradă de senzaţie la ultima fază
1 Afacerea care l-a ruinat pe Cristi Chivu. Pe ce s-au dus zecile de milioane câştigate de român 2 BREAKING NEWSTurcia – România, la barajul pentru Cupa Mondială. Posibil duel cu Slovacia sau Kosovo în finala play-off-ului 3 Prima reacţie a lui Mircea Lucescu după ce a aflat că România joacă împotriva Turciei la barajul pentru World Cup 2026 4 OFICIAL | UEFA a anunţat când se joacă Turcia – România! Oră neobişnuită pentru “tricolori” 5 Veste mare pentru România! Unde se poate juca meciul cu Turcia, din barajul World Cup 2026 6 Dinamo poate face un transfer “exotic” în iarnă. Ar fi o premieră în istoria fotbalului românesc
Citește și