Marius Șumudică îi supără pe rapidiști! Le ia partea celor de la UTA în scandalul cu Federația

Antena Sport Publicat: 17 mai 2020, 11:41

Comentarii
Marius Șumudică îi supără pe rapidiști! Le ia partea celor de la UTA în scandalul cu Federația

Suporterii Rapidului și-ar putea vedea din toamnă favoriții în Liga 1

Liderul Ligii 2 va mai avea un avans de doar șase puncte în fața Rapidului, după ce FRF a decis ca lupta pentru promovare să se dispute într-un mini-campionat. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Nu mi se pare corect ce au făcut la Liga 2. Nu mi se pare corect față de UTA, pentru ce să le înjumătățești punctele? Să vii acum și să le iei nu știu câte puncte, nu mi se pare corect. 

Cred că Rapidului i s-a mai dat o șansă cu această decizie, pentru ei era greu dacă nu se lua o astfel de decizie. Sper ca Rapidul să profite de această șansă și să promoveze, dar și UTA merită", a declarat Marius Șumudică la Digi Sport

Rapidiștii i-au atacat pe arădeni

UTA a contestat decizia FRF, dar rapidiștii au replicat prin vocea directorului sportiv, Florin Manea. 

"Ce se vaită UTA atât? S-au înjumătățit punctele, dar sunt cinci meciuri. Dacă în 5 meciuri nu poți menține un avans de 5 puncte, nu meriți să fii în Liga 1!", le-a transmis Manea rivalilor la promovare. 

Reclamă
Reclamă

Clasamentul din playoff-ul Ligii 2

  • UTA Arad 25 puncte
  • CS Mioveni 20 puncte
  • Turris 20 puncte
  • FC Argeș 19 puncte
  • Petrolul 19 puncte
  • Rapid 19 puncte
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:23

Gică Hagi devine săptămâna aceasta selecționer. Când e prezentat oficial și pe cine aduce cu el de la Farul

8:23

Nota primită de Cristi Chivu, după „remontada” de senzație a Interului la Como: „Era nevoie de un răspuns grozav”

8:13

Cristi Chivu nu vrea să audă de titlu, după 4-3 cu Como: „Nu e gata nici calificarea în Champions League”

1:40

VIDEOPittsburgh Penguins – Washington Capitals 0-3. Probabil ultimul episod al rivalităţii Sid vs Ovi. Alex Ovechkin, învingător

23:51 12 apr.

Andrei Nicolescu a stabilit noul obiectiv al lui Dinamo, după 1-1 cu CFR: „Acolo ne batem”

23:26 12 apr.

Zeljko Kopic, nemulțumit după CFR – Dinamo 1-1: „Meritam mai mult de un punct”

1 Scenariu de urgență pregătit de FIFA: șansă pentru Italia la Mondial. De ce România nu e luată în calcul 2 Farul i-a găsit înlocuitor lui Ianis Zicu! Componentul Generației de Aur, marele favorit 3 Gigi Becali, “păcătos” chiar în prima zi de Paște. A fost lăsat fără permis pentru viteză 4 S-a scris istorie! Marie-Louise Eta, prima femeie antrenor principal din Bundesliga 5 Como 3-4 Inter. Ce nebunie de meci. Inter revine de la 0-2 și face un pas uriaș spre titlu 6 Discursul cutremurător al lui Răzvan Lucescu. Cu lacrimi în ochi, a mulțumit tuturor: „Trebuie să acceptăm…”
Citește și