Închide meniul

Marius Șumudică, prima reacție după accidentul rutier în care a fost implicat la Cluj: “Nu este vina mea!”

Alexandru Ivan Publicat: 15 iulie 2021, 16:58

Comentarii
Marius Șumudică, prima reacție după accidentul rutier în care a fost implicat la Cluj: Nu este vina mea!

Profimedia

Marius Șumudică susține că nu este vinovat pentru incidentul din trafic. Cu toate acestea, antrenorul lui CFR Cluj nu vrea să-i creeze probleme celuilalt conducător auto implicat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Șumudică, prima reacție după accident

Eu eram pe prima bandă și respectivul m-a acroșat. Nu este vina mea! Nu vreau să dezvolt subiectul mai mult, întrucât nu vreau să fac rău nimănui”, a declarat Marius Șumudică, pentru GSP.ro.

Marius Şumudică a circulat pe banda rezervată strict mijloacelor de transport în comun, scrie Ziar de Cluj. El a lovit uşor un autobuz când a vrut să acorde prioritate unui pieton, la un viraj la dreapta.

Șumudică ar fi purtat ulterior o discuție amiabilă cu șoferul autobuzului, după care și-ar fi continuat drumul. Înainte să se reîncadreze în trafic, “Șumi” ar fi mers puțin pe contrasens și ar fi întors pe linie dublă continuă.

Șumi-gol a coborât din mașina, i-a spus calm ceva șoferului, a urcat în mașina, a mers pe contrasens puțin, a întors pe dublă continuă și s-a reîncadrat în trafic”, scrie sursa citată.

Reclamă
Reclamă
Mașina lui Marius Șumudică după accidentul de la Cluj
Mașina lui Marius Șumudică după accidentul de la Cluj

Emoții în trafic după emoțiile din Bosnia

Marius Şumudică a trecut prin emoţii în trafic, după ce a trăit periculos şi în Bosnia, unde CFR Cluj a avut nevoie de prelungiri ca să se califice în turul 2 preliminar al Champions League.

“Într-un final eu cred că s-a calificat echipa mai bună. Am jucat un fotbal bun, cred că trebuia să închidem această calificare în primul rând din prima manșă, când am avut o sumedenie de ocazii. Astăzi mi-a spus secundul meu că am avut peste 9 ocazii mari de a marca, dintre care două bare. Acesta este fotbalul, trebuie să joci până în ultimul minut”, a spus Şumudică la finalul meciului cu Borac Banja Luka.

CFR Cluj va juca în runda următoare cu Lincoln Red Imps, campioana Gibraltarului. Meciul tur este programat pe 20 iulie, iar returul va avea loc pe 28 iulie.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:41 23 ian.
Inter – Pisa 6-2. ”Remontada” senzațională a echipei antrenate de Cristi Chivu! 6 puncte peste rivala Milan
23:10 23 ian.
Dan Șucu aduce un fotbalist brazilian la Rapid! Cine este jucătorul care evoluează pe același post cu Alex Dobre
23:10 23 ian.
Kennedy Boateng a recunoscut că a fost salvat de Raul Opruţ după gafa făcută: “Mă simt uşurat că a marcat”
22:46 23 ian.
Cum l-a numit Kopic pe Opruţ, după ce a dus-o pe Dinamo pe primul loc! Mesaj surprinzător pentru toţi românii
22:41 23 ian.
Dorinel Munteanu surprinde, după Hermannstadt – Dinamo 1-2: „Adversarul de azi nu ne-a pus probleme”
22:36 23 ian.
VIDEOEroul “câinilor”, Raul Opruţ, mesaj de pe teren pentru fanii alb-roşii după ce a dus-o pe Dinamo pe primul loc!
1 Primul jucător dat afară de Gigi Becali de la FCSB, după ruşinea de la Zagreb: “Poate să plece de mâine” 2 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Atacantul de 40 de milioane de euro merge în Ligue 1 3 Atacant de 2 milioane de euro la FCSB, după ruşinea de la Zagreb. Gigi Becali a făcut anunţul 4 S-a făcut! Botoşani îl aduce în Liga 1 pe fostul jucător de la FCSB! Lovitura dată de Iftime 5 “A făcut o greşeală capitală” Reacţia lui Ion Ţiriac după scandalul dintre Sorana Cîrstea şi Naomi Osaka! 6 Denis Alibec pleacă de la FCSB! Atacantul va fi antrenat de un român
Citește și