Marius Şumudică primeşte o adevărată lovitură! Eroul CFR-ului din Liga Campionilor, cu gândul la plecare: “Există interes, e posibil să mă transfer!”

Dragoș Vasile Publicat: 24 iulie 2021, 22:15

Comentarii
Marius Şumudică primeşte o adevărată lovitură! Eroul CFR-ului din Liga Campionilor, cu gândul la plecare: Există interes, e posibil să mă transfer!

Flaviu Buboi/SPORT PICTURES

Marius Şumudică primeşte o adevărată lovitură! Gabriel Debeljuh, cu gândul la plecare

Gabriel Debeljuh se simte bine la Cluj, însă recunoaşte că se gândeşte la transfer. Fotbalistul CFR-ului a făcut dezvăluirea în cadrul unui interviu oferit în Croaţia, ţara sa natală.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Mă simt bine la Cluj. Există interes pentru mine, sunt ambițios, așa că dacă va veni oferta potrivită e posibil să mă transfer în această vară. Dar doar în cazul în care acest lucru va reprezenta un pas înainte pentru mine”, a declarat Gabriel Debeljuh, pentru sportske.jutarnji.hr.

În vârstă de 24 de ani, Debeljuh este cotat la 1.5 milioane de euro. Acesta a evoluat în cinci meciuri pentru CFR în actualul sezon, reuşind o dublă în manşa tur cu Lincoln din preliminariile UEFA Champions League.

Gabriel Debeljuh
Gabriel Debeljuh

Marius Şumudică e ferm convins că Denis Alibec va rupe plasele în Liga 1: „Eu ştiu ce poate!”

„Şumi” îl va antrena pe Alibec din nou, de data aceasta la CFR Cluj. Atacantul a avut cifre excelente sub comanda tehnicianului, motiv pentru care Şumudică crede cu tărie că Alibec va rupe plasele în Liga 1.

„Îl cunoaște vestiarul. Un jucător de valoare. În momentul în care-l aduci e respectat de toată lumea. Va fi un plus pentru echipă, sunt ferm convins, e un jucător talentat care cu mine cred că, în 60 de meciuri, a înscris peste 30 de goluri. E o medie foarte bună, la două meciuri să marchezi un gol.

Reclamă
Reclamă

Eu știu ceea ce poate Alibec. Am reușit să îl aducem pe Alibec în niște condiții senzaționale… cu un salariu cred mai mic decât mulţi care sunt în această cabină, restul suportând turcii. Astea sunt lovituri de imagine și cred că ne va ajută”, a declarat Marius Şumudică în cadrul unei conferinţe de presă.

CFR Cluj va plăti o parte din salariul anual uriaş pe care îl încasa Alibec în Turcia. Kayserispor va achita diferenţa până la suma de 800.000 de euro. Alibec va fi împrumutat pentru un sezon, cu opţiune de transfer definitiv. Internaţionalul român mai avea contract cu Kayserispor până în 2023.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:57

Real Madrid – Girona 1-1. Pas greșit pentru echipa lui Alvaro Arbeloa în lupta la titlu

23:53

Tottenham a coborât pe loc retrogradabil în Premier League! Presiune uriașă pe umerii echipei lui Radu Drăgușin

23:28

Cine stă pe banca naţionalei Italiei la meciurile amicale din iunie

22:51

Ciprian Marica, mesaj pentru Mircea Lucescu: “Ţi-ar fi plăcut… Recunoştinţa pe care ai primit-o în sfârşit, acum, la plecare!”

22:30

Adevărul despre boala gravă cu care se confrunta Mircea Lucescu. “Era o formă galopantă”

22:22

Dorinel Munteanu, laude la adresa jucătorilor după victoria dramatică împotriva Farului: „Îi felicit pe toți”

1 Decizia luată de PAOK Salonic, după ce Răzvan Lucescu le-a interzis jucătorilor să participe la înmormântarea lui Mircea Lucescu 2 Apariție surpriză pe Național Arena. Cine a venit să-i spună adio lui Mircea Lucescu: „A marcat o generație” 3 FotoMircea Lucescu a fost înmormântat cu onoruri militare la Cimitirul Bellu 4 Cum a fost Dinamo la un pas de o tragedie aviatică în Vinerea Marea. “Am trecut printr-o mare cumpănă” 5 Cutremur la o echipă de Liga 2! Antrenorul, demis după ultima înfrângere. Mihai Pintilii, înlocuitorul ideal 6 CCA și decizia neașteptată luată în cazul lui Istvan Kovacs, după erorile grave din Barcelona – Atletico Madrid
Citește și