Marius Şumudică şochează: „M-aș fi dus fără bani la Rapid, aș fi făcut-o cu inima deschisă”. De ce nu mai merge la meciurile giuleştenilor

Antena Sport Publicat: 7 octombrie 2021, 8:52

Comentarii
Marius Şumudică şochează: „M-aș fi dus fără bani la Rapid, aș fi făcut-o cu inima deschisă. De ce nu mai merge la meciurile giuleştenilor

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

„M-aș fi dus fără bani la Rapid, aș fi făcut-o cu inima deschisă. Rapidul l-aș ajuta voluntar, dar acolo este Miță Iosif, a făcut o treabă foarte bună, dar eram acasă și m-aș fi dus fără niciun ban. Îl respect foarte mult pe băiatul ăsta și sper să facă o treabă bună în continuare, chiar dacă în ultima perioadă rezultatele echipei au luat-o la vale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Şumudică: „Nu se pune problema să merg la Rapid”

Nu se pune problema să merg la Rapid, i-am promis lui Miță Iosif că nu voi merge la meciuri ca să nu simtă presiunea. Eram acasă și mă uitam la meci și tot stadionul striga ‘Șumudică, Marius Șumudică’, care eu practic nu eram acolo, vă dați seama ce înseamna să fiu acolo.

Mă voi duce doar când se va inaugura Giuleștiul, pentru că Rapid este echipa pe care o iubesc și este în inima mea. Era singura echipă care mă atrăgea și aș fi dat ultima picătură din cunoștiințele mele ca să fac rezultate. Rapidul înseamnă tot în viața mea profesională. M-am mai întâlnit și am mai avut discuții cu Miță Iosif, am încercat să îi dau și niște sfaturi”, a spus Marius Șumudică, la Sport Total FM.

Marius Șumudică s-a speriat de echipa lui Adrian Mititelu

FC U Craiova 1948 a vrut să-l aducă pe Marius Șumudică în locul lui Adrian Mutu, dar antrenorul a refuzat în ultimul moment echipa lui Adrian Mititelu.

Marius Șumudică a explicat că nu s-a simțit capabil să preia o nouă echipă, după experiența trăită la CFR Cluj. Deși nu s-a pus problema banilor în negocierile cu Adrian Mititelu, și forma slabă a lui FC U Craiova l-a descurajat pe „Șumi”.

Reclamă
Reclamă

„Am refuzat astăzi oferta. Am avut o discuție cu băiatul domnului Mititelu, ieri am reușit să vorbesc și cu domnul Mititelu, mi-au făcut o ofertă… Era o ofertă sub ce mi-a oferit CFR Cluj, dar o ofertă pentru primii trei antrenori din Liga 1. Nu a fost problema de bani, le mulțumesc că s-au gândit la mine. Am analizat foarte bine alături de familie și de staff, mereu mă sfătuiesc cu ei, și am ajuns la concluzia că nu este momentul.

Din punct de vedere mental nu sunt foarte conectat, după ce mi s-a întâmplat la CFR Cluj, și simțeam că nu e momentul bun să preiau o altă echipă. FC U Craiova este în derivă acum, dacă vor mai pierde câteva meciuri va fi foarte dificil. M-am gândit foarte bine înainte să dau răspunsul.

Era un risc destul de mare să-mi asum să iau echipa din mers. Au condiții foarte bune, în România a devenit un lux pentru o echipă să aibă salariile plătite la zi”, a spus Marius Șumudică, potrivit digisport.ro.

Reclamă

Marius Şumudică, dat afară de la CFR, chiar dacă era pe primul loc în Liga 1

Marius Șumudică a antrenat-o ultima dată pe CFR Cluj, de la care a fost demis după eșecul cu Steaua Roșie Belgrad din play-off-ul Europa League, 2-6 la general. Șumudică a lăsat-o pe CFR Cluj pe primul loc în campionat, cu 6 victorii din tot atâtea etape. Odată cu el, a fost dat afară și președintele Marian Copilu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:53

Valeriu Iftime, anunţ despre transferul lui Sebastian Mailat chiar înaintea meciului cu FCSB: „Situaţia asta deranjează”

15:38

UEFA a luat decizia în cazul lui Florin Prunea, după filmarea controversată din preliminariile Conference League

15:22

Semnează în Premier League după ce a picat transferul la PSG: 30 de milioane de euro

14:29

Andrei Nicolescu, săgeţi către Zeljko Kopic după victoria lui Dinamo din Giuleşti: „Avem antrenor care ştie să mute”

14:24

Gigi Becali, reacție categorică după oferta de 1,2 milioane de euro pentru Joao Paulo: „Eu nu sunt cioflingar”

14:12

Marius Șumudică a anunțat cine este noul lider din vestiarul CFR-ului. Ce transferuri a anunțat

1 Momente teribile la Bayern – Leipzig! Musiala s-a prăbușit pe gazon fără să fie lovit! Toți jucătorii au sărit să-l salveze 2 E din nou scandal în România după ce David Popovici a scris istorie la Campionatele Europene: „Există o ipocrizie” 3 50.000.000 de euro pentru FCSB şi Palat. Gigi Becali a recunoscut negocierile 4 Foto„Îmi cer scuze.” Anunţul făcut de Taisia, iubita lui David Popovici, la o zi după performanţa istorică 5 A greșit la gol și i s-a reziliat contractul! Fostul jucător de la FCSB a rămas liber de contract după 3 meciuri 6 Reacția lui Cătălin Cîrjan, după ce Dinamo a câștigat pe Giulești: „Am știut să suferim! Pentru mine, o victorie ca oricare alta”
Citește și