Închide meniul

Mihai Rotaru a anunţat un nou transfer la Universitatea Craiova: “O să îl luăm definitiv”

Antena Sport Publicat: 24 septembrie 2021, 21:55

Comentarii
Mihai Rotaru a anunţat un nou transfer la Universitatea Craiova: O să îl luăm definitiv

Finanțatorul Craiovei, Mihai Rotaru / SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Mihai Rotaru a anunţat că îl va transfera definitiv pe Lyes Houri. Micuţul mijlocaş francez a fost împrumutat pentru un an de la MOL Fehervar, însă va fi cumpărat definitiv de olteni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Rotaru a anunţat un nou transfer la Universitatea Craiova

Houri da, o să îl luăm definitiv. Undeva la 100.000 de euro. Tocmai din acest motiv am plătit mai mult. Suma de transfer este undeva la 500.000 de euro. O să activăm clauza de transfer. Cu totul undeva la 600.000 – 700.000 de euro ne costă.

El a jucat în campionatul Ungariei, nu e un campionat ușor. Când l-au cedat la Ferencvaros au fost multe comentarii negative că era singurul al lor de valoare. E un jucător antrenat, a venit să joace imediat, e pregătit”, a spus Mihai Rotaru pentru prosport.ro.

Mihai Rotaru a vorbit şi despre meciul cu FC U Craiova 1948.

Nu e un meci de orgoliu cu cealalaltă Craiova. S-a văzut că s-a tras o linie. Am jucat cu Sepsi luni și am avut 10.000 de spectatori, la ora 21, iar ceilalți, cu FCSB-ul la ora 20, cu 5500 – 6000 de spectatorI. De-asta spuneam că îmi doresc să vină în Liga 1, pentru a se spulbera acest mit, cu suporteri mai mulți sau mai puțini”, a mai spus patronul Universităţii Craiova.

Reclamă
Reclamă

Laurenţiu Reghecampf, mesaj înainte de Universitatea Craiova – FC U Craiova 1948

Rivalitatea dintre fanii celor două echipe esta una uriaşă şi se anunţă un derby de foc. Nu la fel se poate spune despre duelul celor doi antrenori. Laurenţiu Reghecampf şi Adrian Mutu sunt prieteni buni.

Nu este un duel al meu cu Adi Mutu, Adi este pentru mine mai mult decât un prieten. Va fi un meci de campionat între două echipe din același oraș.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:54
Coșmar pentru Marius Șumudică! Un nou eșec pentru român în Arabia Saudită
22:41
Leo Grozavu, mesaj pentru jucători: “Acum trebuie să arătăm caracter”
22:29
Alex Chipciu, discurs sincer după victoria de la Botoșani: „Nu suntem calificați”
22:24
Valeriu Iftime: “În prostia mea credeam la titlu!” Face praf un jucător: “Parcă a băut două sticle de whiskey”
21:58
Botoşani – U Cluj 1-3. „Șepcile roșii” defilează către o nouă prezență în play-off
21:18
Canada s-a calificat în finala olimpică, după o revenire de senzație! MacKinnon a adus victoria cu 35 de secunde înainte de final
1 Rezultatul istoric al Juliei Sauter, făcut zob în România: “Cea mai mare umilință pentru sportul românesc” 2 Florin Bratu, antrenor în Liga 1! Cu ce echipă este în negocieri avansate 3 Ilie Dumitrescu a anunţat cine este selecţionerul care stă pe banca României cu Turcia: “100%” 4 Reacţia lui Meme Stoica după ce Florin Prunea l-a făcut “agarici” 5 Julia Sauter, prima reacţie după ce a făcut istorie pentru România: “Wow, sinceră să fiu, nu m-am gândit niciodată la așa ceva” 6 Julia Sauter a intrat în istoria României la Jocurile Olimpice. Cea mai bună clasare la patinaj artistic feminin
Citește și