Închide meniul

Mihai Stoica asigură: „Florin Tănase nu pleacă nicăieri!”. FCSB ţine închis „robinetul” la transferuri: „Niciun jucător nu e interesant pentru noi”. Cine ar putea totuşi veni

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 3 ianuarie 2022, 23:42

Mihai Stoica a ţinut să pună capăt tuturor speculaţiilor privind plecarea lui Florin Tănase de la FCSB. Oficialul roş-albaştrilor i-a asigurat pe fani că nu se pune problema ca echipa să rămână fără golgheter. Căpitanul vicecampioanei va continua în Liga 1.

Reclamă
Mihai Stoica asigură: „Florin Tănase nu pleacă nicăieri!. FCSB ţine închis „robinetul la transferuri: „Niciun jucător nu e interesant pentru noi. Cine ar putea totuşi veni

Mihai Stoica asigură că Florin Tănase rămâne la FCSB

Colaj Profimediaimages

MM neagă că ar exista oferte pe numele lui Florin Tănase. De altfel, acesta a precizat că FCSB nu are de gând să facă vreun transfer în această iarnă. Singurul jucător care ar putea fi adus, totuşi, este David Miculescu de la UTA.

Reclamă

Mihai Stoica, precizări despre Florin Tănase şi David Miculescu

Tănase nu pleacă nicăieri. Nu are nicio ofertă. Vorbesc zilnic cu el. Mâine mă întâlnesc să joc un Padbol cu el.

Reclamă

FCSB nu aduce pe nimeni, doar din academie. Niciun jucător, in perioada asta, nu e interesant pentru noi. A, daca cei de la UTA se gandesc ca a trecut timpul si se apropie de ultimul an si accepta oferta facuta in vara de 500.000, da, cred ca da. Ramane in continuare interesul nostru pentru David Miculescu.

FCSB a făcut o ofertă de 500.000 de euro pentru David Miculescu, în vară. UTA a refuzat oferta, nu a cerut altă sumă. Atenţie, noi nu am contactat jucătorul, noi am făcut ofertă oficială clubului UTA, atât. Dacă în iarnă se va discuta din nou… e un jucător care ne interesează.

Nu ştiu dacă merită mai mult de 500.00 de euro… nu s-ar putea mări oferta în această iarnă, sub nicio formă, Gigi când face o ofertă, a doua e mai mică„, a declarat Mihai Stoica la telekomsport.ro.

Citește și:

Managerul general al vicecampioanei asigură însă că nu se pune problema ca autorul celor mai frumoase goluri din acest sezon al Ligii 1, Ronaldo Deaconu, să ajungă la FCSB.

Pe Ronaldo Deaconu nu îl aducem nici dacă e liber de contract! Vrem să îl vedem în postul lui pe Musi„, a mai spus MM.

Mihai Stoica continuă să se gândească la titlu, chiar dacă FCSB este la zece puncte în spatele liderului CFR Cluj. Îşi pune toate speranţele în Florin Tănase, atacantul de 27 de ani care a înscris de 9 ori în această stagiune.

Pentru FCSB urmează chiar marele derby cu CFR Cluj. Roş-albaştrii sunt obligaţi să înceapă ca din tun 2022 pentru a nu se mări şi mai mult distanţa faţă de campioana en-titre.

Reclamă
Citește și:
facebook whatsapp LinkedIn twitter email
EMISIUNI
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Ultimele știri
22:57 U Cluj – FC Argeș 2-0. Ardelenii se distanțează de locurile retrogradabile, grație golurilor marcate de Remacle și Tescan! 22:28 EXCLUSIVAndorra – România LIVE VIDEO | Florin Bratu a comentat decizia lui Edi Iordănescu de a nu-l lua pe Ianis Hagi la națională: „Dacă dorești să-l ajuți, poți să-l convoci!” 22:26 Răzvan Lucescu, întrebat dacă ar accepta o nouă aventură pe banca naționalei României! Răspunsul a venit pe loc 22:00 Nicolo Napoli n-a mai venit la interviu, după FC U Craiova – CS Mioveni 3-0! Anunțul făcut de olteni 21:41 A murit Nicolae Bara! Fostul patron de la UTA Arad avea 67 de ani 21:15 Mihai Stoica a reacționat după ironiile lui Eugen Neagoe la adresa FCSB-ului: „Aş fi mai rezervat!” 20:46 Andorra – România LIVE VIDEO | Mihai Stoica îl critică pe Edi Iordănescu pentru că nu l-a convocat pe Andrei Borza: „Nu înțeleg de ce!” 20:08 Rafael Nadal, mesaj superb pentru noul lider mondial, Carlos Alcaraz 19:56 Karel Guzman, acuzat că a încercat să intre în sală cu o rangă, înainte de CSM Oradea – U BT Cluj. Incidente la meciul din campionat 19:49 Gabriel Tamaş, dezvăluiri incredibile despre incidentul cu uşa pe care a spart-o de la scara unui bloc din Bucureşti: „Eu am ciocănit, dar femeia nu mi-a deschis!”
Pe același subiect
Mihai Stoica, la conferința de presă
Liga 1 • 21:15
Mihai Stoica a reacționat după ironiile lui Eugen Neagoe la adresa FCSB-ului: „Aş fi mai rezervat!”
Andorra - România LIVE VIDEO Mihai Stoica Andrei Borza
Preliminarii EURO 2024 • 20:46
Andorra – România LIVE VIDEO | Mihai Stoica îl critică pe Edi Iordănescu pentru că nu l-a convocat pe Andrei Borza: „Nu înțeleg de ce!”
Gigi Becali, răspuns pentru Malcom Edjouma, după ultimele declarații ale mijlocașului de la FCSB
Liga 1 • 15:44
Gigi Becali, răspuns pentru Malcom Edjouma, după ultimele declarații ale mijlocașului de la FCSB: „Va da gol de frică acum!”
Știri
Roxana Blenche şi surorile Odagiu au preparat ”Banofee pie”
Roxana Blenche şi surorile Odagiu au preparat ”Banofee pie”
Închide căutarea