Mihai Stoica îl ironizează din nou pe Dan Petrescu: „O să vorbesc și eu cu Rotaru ca să vedem cum putem să câștigăm!”

Dragoș Vasile Publicat: 14 martie 2022, 8:30

Comentarii
Mihai Stoica îl ironizează din nou pe Dan Petrescu: „O să vorbesc și eu cu Rotaru ca să vedem cum putem să câștigăm!

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mihai Stoica îl ironizează din nou pe Dan Petrescu

Mihai Stoica nu s-a putut abţine după ce Dan Petrescu a declarat că „FCSB sau Craiova câştigă toate meciurile şi pot face asta”. Managerul general al roş-albaştrilor s-a amuzat pe seama declaraţiei „Bursucului” şi i-a transmis că va lua legătura cu Mihai Rotaru, patronul oltenilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„Dan Petrescu a spus că FCSB și Universitatea Craiova poate să câștige toate meciurile, atunci o să vorbesc și eu cu Rotaru ca să vedem cum putem să câștigăm amândoi meciurile directe. Eu sunt de acord să câștigăm cu 1-0, iar ei cu 2-0. Universitatea Craiova arată foarte bine, a ajuns la un punct, iar în etapa din play-off o să jucăm care pe care”, a declarat Mihai Stoica, potrivit telekomsport.ro.

Dan Petrescu şi-a avertizat jucătorii şi după ce s-a distanţat la 10 puncte de FCSB

CFR Cluj a învins-o pe FC Voluntari, scor 3-1, în prima etapă a play-off-ului Ligii 1. Jucătorii lui Dan Petrescu s-au distanţat la 10 puncte de principala urmăritoare, FCSB, şi au făcut un pas uriaş spre un nou titlu de campioană.

Dan Petrescu a ţinut să îşi avertizeze jucătorii şi le-a transmis public că lupta pentru titlu este departe de a fi încheiată. Se teme de scenariul ca una dintre rivale să nu câştige toate meciurile până la final.

„Până la urmă un meci îl câştigă toată echipa, nu numai doi jucători. A fost un meci greu, Voluntari a arătat foarte bine. La pauză au venit aceste schimbări şi după ce am marcat golul s-a jucat într-o singură direcţie. Din păcate a venit acea gafă personală a lui Susic. Dar dacă îl ai pe Deac în echipă, totul e posibil. E fantastic, aşa am revenit. A fost o victorie dificilă.

Reclamă
Reclamă

Meciul următor e uşor? Jucăm la Farul acasă. Sunt 3 echipe care se luptă la titlu. E şi FCSB şi Craiova, va fi o luptă tare. Nu e nicio diferenţă mare între noi. Dacă nu marca gol Ciprian Deac, nu se ştia. E posibil orice, dacă cei de la FCSB sau Craiova câştigă toate meciurile şi pot face asta, pentru că au un lot bun, se poate întâmpla orice„, a declarat Dan Petrescu după CFR Cluj – FC Voluntari 3-1.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:52

Gică Hagi, conferință eveniment după 4 luni de mandat! A vorbit 20 de minute fără pauză: „Dacă nu știți motto-ul meu, notați-l!”

12:42

Gică Hagi a anunțat principalul său obiectiv la echipa națională: „Nu există altceva”. Mesaj categoric pentru tricolori

12:09

Un nou puști minune în La Liga! Cine e copilul care a debutat mai repede și decât Lamine Yamal

11:45

Mihai Stoica „a luat foc” după ce l-a auzit pe primarul Ciprian Ciucu: „Îi e silă”. Cum a fost numită FCSB de primar

11:44

„E mai bun decât Bîrligea!” Atacantul startului de sezon semnează: 1,5 milioane de euro

10:58

Unde se transferă Virgiliu Postolachi, după ce Bergodi i-a transmis că nu mai contează pe el

1 A murit Mircea Marius, nepotul lui Mircea Rednic. A fost găsit mort în dimineaţa nunţii 2 Jose Mourinho, verdict fără menajamente, după ce Real a „spulberat-o” pe Schalke! Ce a spus despre Mbappe şi Diomande 3 A greșit la gol și i s-a reziliat contractul! Fostul jucător de la FCSB a rămas liber de contract după 3 meciuri 4 Cine este și cu ce se ocupă mama lui David Popovici. Detaliul mai puţin ştiut din viaţa sportivului 5 BREAKING NEWSCristiano Ronaldo şi-a anunţat retragerea! Când îşi încheie activitatea superstarul portughez 6 Oraşul din România care rămâne fără fotbal. Echipa intră în faliment, datorii uriaşe!
Citește și