Mihai Stoica l-a dat de gol pe Gigi Becali! Jucătorul dat afară de patron pe care l-a regretat: “Nu poţi să-l condamni”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 2 decembrie 2021, 13:10

Comentarii
Mihai Stoica l-a dat de gol pe Gigi Becali! Jucătorul dat afară de patron pe care l-a regretat: Nu poţi să-l condamni

Mihai Stoica, manager general FCSB, într-o conferință de presă / Antena Sport

Mihai Stoica a rămas impresionat de fostul mijlocaş al celor de la FCSB, Filipe Teixeira, care s-a retras din fotbal în 2019, chiar de la actuala vicecampioană. Stoica şi-ar fi dorit ca portughezul să rămână, dar Gigi Becali nu i-a mai prelungit contractul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica l-a dat de gol pe Gigi Becali

Filipe Teixeira a fost unul dintre cei mai valoroşi jucători străini care au trecut prin campionatul României. Era foarte atent la pregătire, dar şi la alimentaţie. Datorită acestui regim, Filipe Teixeira a jucat până la aproape 40 de ani. Mihai Stoica spune că l-ar fi dorit încă un an pe Filipe Teixeira la FCSB şi chiar i-a făcut o propunere. Ulterior, şi l-ar fi dorit în cadrul clubului. Gigi Becali nu a fost însă de acord.

”Eu am propus să mai stea un an, dar… El ar mai fi vrut, dar nu a vrut Gigi atunci. Pâna la urmă, nu poţi să-l condamni nici pe Gigi, avea totuşi… făcea 40 de ani Mi-ar fi plăcut să fi rămas în club, era al nostru. Parcă jucase toată viaţa la noi”, a declarat Mihai Stoica, anunţă telekomsport.ro.

Filipe Teixeira, carieră importantă

Format de Felgueiras, Filipe Teixeira a fost unul dintre cei mai importanţi jucători care au ajuns în Liga 1. Prima echipă la care a evoluat în România a fost FC Braşov, dar până să ajungă la noi a evoluat pentru Istres, PSG, Leira, Coimbra, West Bromwich, Barnsley şi Metalurg Doneţk. A câştigat Cupa Franţei cu PSG şi în palmares mai are un titlu şi două Supercupe cu Astra. În România a mai jucat pentru Rapid, Petrolul, Astra şi ultima echipă din carieră a fost FCSB, de unde s-a şi retras, în vara lui 2019.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:37

Slovacia – Kosovo 3-4. Surpriză uriașă la Bratislava! Lista completă a echipelor calificate în finala barajului

23:46 26 mart.

Slovacia – România e live în Universul Antena (marţi, 21:45), după ratarea calificării la World Cup 2026

23:45 26 mart.

Vincenzo Montella, iritat de întrebarea unui român după victoria Turciei: “Sunteți provocator”. Ce replică a dat

23:30 26 mart.

Răzvan Marin a spus ce s-a întâmplat în vestiarul României, după eşecul cu Turcia: “Asta cred că va face domnul Lucescu”

23:23 26 mart.

“Următorii la rând!”. Presa din Turcia, reacție arogantă după victoria contra României în barajul de Mondial

23:10 26 mart.

Marius Șumudică a desființat naționala României, după 0-1 cu Turcia. Atac la adresa lui Mircea Lucescu

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 VideoMircea Lucescu, anunţ despre viitorul său după Turcia – România 1-0. Ce jucător a criticat “Il Luce” 3 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 4 Turcia – România 1-0. Tricolorii ratează și ultima șansă de calificare la World Cup 2026 5 Mulţumim, Mircea Lucescu! Bine ai venit, Gică Hagi! Viitorul României e în Universul Antena 6 Răzvan Burleanu a făcut anunțul. Ce se întâmplă cu Mircea Lucescu după ce România a ratat calificarea la Mondial
Citește și