Închide meniul

Mihai Stoica, prima reacție după criza de nervi a lui Dan Petrescu. “Exagerează, o să-și amenințe jucătorii!”. Ce a spus despre lupta la titlu între CFR Cluj și FCSB: “Lamentabil ce am făcut noi!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 20 februarie 2022, 23:07

Mihai Stoica, prima reacție după criza de nervi a lui Dan Petrescu. Exagerează, o să-și amenințe jucătorii!. Ce a spus despre lupta la titlu între CFR Cluj și FCSB: Lamentabil ce am făcut noi!

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Au fost penibili. Nu avem nicio șansă la titlu sau la Europa“, a tunat și a fulgerat “Bursucul”. MM i-a amintit că nici echipa antrenată de Toni Petrea nu s-a descurcat mai bine, în acest an, și a remizat cu FC U Craiova 1948 (2-2) și CS Mioveni (1-1).

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica i-a răspuns lui Dan Petrescu: “Nici noi nu suntem ce am vrea eu”

Managerul general al lui FCSB este sigur că Rapid putea produce surpriza în Gruia dacă Cristi Săpunaru nu ieșea accidentat cu 10 minute înainte de final, la scorul de 1-1.

Totul a ieşit perfect pentru Dan Petrescu, a câştigat meciul. Aşa este, echipa a suferit, dar exagerează aşa cum exagerează el de obicei. Iar asta pentru că are de pregătit următoarele meciuri. Şi urmează două meciuri foarte grele. Cu talentul lui, va câştiga.

E bun antrenor. Mai bine ar spune: <<Uite, mă, ăla spune că sunt bun antrenor>>. Eu am zis că a tras maşina după el. Eu ce să fac? Alea sunt chestii care… Cred că oamenii inteligenţi ar accepta o glumă. E bun antrenor şi o să rezolve cazurile. O să-şi ameninţe jucătorii, ei îşi vor da viaţa şi vor juca bine.

La cum ne-am prezentat aseară e greu de spus, noi ne-am prezentat slab. Pare o distanţă mică… Noi am avut greşeli individuale inexplicabile. Lamentabil ce am făcut noi ieri. Când te uiţi la CFR ce probleme au, că Rapidul a avut minutul şi ocazia.

Reclamă
Reclamă

Terenul ăsta din Gruia a părut înclinat acuma seara. CFR-ul a avut şansă pentru că a ieşit Săpunaru şi Ilie. Săpunaru prin simpla prezentă face tot. Ilie a făcut un meci bun. Se poate orice la cum joacă CFR. Petrescu a zis că nu mai sunt ce au fost. Doar că nici noi nu suntem ce am vrea eu“, a declara Mihai Stoica la telekomsport.ro.

MM se aștepta ca FCSB să nu se mai întâlnească cu Rapid în play-off.

Eu am zis că nu prind play-off-ul. Culmea e că la începutul campionatului era record că nu primeau gol, acum ei au probleme pe partea defensivă. Au primit şi foarte multe cartonaşe, ăsta este un minus“, a oficialul roș-albaștrilor.

Reclamă

Cu victoria împotriva Rapidului, CFR Cluj a acumulat 64 de puncte. Are cu opt mai mult decât principala urmăritoare, FCSB, care tocmai s-a încurcat cu CS Mioveni, scor 1-1. Rapid a rămas cu 36 de puncte, cu 6 mai puțin decât Farul. Șapte meciuri la rând fără victorie au jucătorii lui Mihai Iosif.

Trupa lui Toni Petrea are program dificil pe finalul sezonului regulat. FCSB se va duela etapa viitoare cu Farul, după care le va întâlni pe FC Argeș și FC Voluntari. Până la înjumătățirea punctelor, CFR Cluj își va încerca forțele cu Sepsi, FC Voluntari și Dinamo.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:59

Carlos Alcaraz a făcut publicul să râdă după ce a defilat în sferturi la Roland Garros: “Scuze pentru asta”

10:37

New York Knicks a rămas fără antrenor! Tom Thibodeau a fost concediat

10:11

Ştefan Baiaram va rata EURO 2025! Jucătorul Craiovei a părăsit cantonamentul naţionalei U21

9:46

Barcelona riscă să fie sancţionată în Champions League! Catalanii au încălcat, din nou, fair-play-ul financiar

9:21

“La revedere!” Gigi Becali schimbă strategia la FCSB: “Nu mă mai interesează jucătorii tineri”

8:54

Basarab Panduru ştie avantajul lui Costel Gâlcă la Rapid: “Poţi să cauţi cât vrei”. Comparaţia cu Şumudică

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 4 Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB 5 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB 6 Karlo Muhar i-a dat răspunsul lui Gigi Becali în privinţa transferului la FCSB!
Citește și