Mihai Stoica, reacție furibundă după jignirile lui Florin Prunea la adresa lui Octavian Popescu. „Nu pot coborî la nivelul ăsta”

Actualizat: 14.09.2021, 16:34

Mihai Stoica a reacționat după ce Florin Prunea l-a criticat dur pe Octavian Popescu.

Mihai Stoica l-a pus la zid pe Florin Prunea

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Florin Prunea l-a numit „needucat” pe puștiul de 18 ani de la FCSB, după ce acesta a ironizat-o pe Dinamo și s-a bucurat în vestiar cu manele, imediat după victoria istorică din derby de România, scor 6-0.

Mihai Stoica a fost primul care a sărit în apărarea lui Octavian Popescu, după criticile lui Florin Prunea.

”Oricât mi-aș dori să apăr un fotbalist, nu pot coborî la nivelul jignirilor proferate la adresa lui Octavian Popescu. Marii vinovați sunt însă cei care promovează astfel de ieșiri”, a scris Mihai Stoica, pe pagina oficială de Facebook.

Octavian Popescu a jucat 76 de minute în derby de România, reușind să-și treacă numele pe lista marcatorilor cu două minute înainte de pauză.

În total, Octavian Popescu are trei goluri în opt meciuri disputate în această stagiune de Liga 1.

Criticile lui Florin Prunea la adresa lui Octavian Popescu

Florin Prunea şi-a ieşit din minţi când l-a văzut pe fotbalistul FCSB. Fostul dinamovist l-a desfiinţat pe jucătorul în urma căruia Gigi Becali speră să obţină milioane de euro.

„Nu așa se manifestă jucătorii profesioniști. Aici e vorba de nesimțire, n-au minte. Normal, orice jucător mare trebuia să le ia apărarea colegilor lui. Colegii lor bănuiesc că stăteau în vestiarul celălalt și plângeau. De ce n-au strigat la 1-4 (n.r – contra lui CFR Cluj) și la meciurile celelalte la fel? Bine, n-au minte.

Uite-l pe ăla mic, de stă jos, pe Popescu, dacă pui mintea lui la o vacă, paște pe asfalt. Ce pretenții să ai la un needucat care n-are creier…”, a declarat Florin Prunea pentru prosport.ro.

FCSB, victorie istorică cu Dinamo

FCSB a dat de pământ cu rivala Dinamo în prima repriză a derby-ului. După ce Claudiu Keşeru a deschis scorul, roş-albaştrii au marcat 3 goluri în 10 minute.

Claudiu Keşeru a deschis scorul în derby în minutul 26, din lovitură liberă. La câteva minute, Steliano Filip a fost eliminat de Istvan Kovacs, după un scandal monstru. La doar 5 minute, Vinicius a „spart gheaţa” pentru FCSB. Fundaşul a marcat cu o lovitură de cap, din centrarea lui Darius Olaru.

Andrei Cordea a dus scorul la 4-0 în minutul 45+7, din penalty. Eşanu l-a faultat pe Olaru, iar mijlocaşul a transformat fără probleme lovitura de la 11 metri. În repriza a doua, FCSB a mai marcat de două ori. Valentin Gheorghe și autogolul lui Grigore au stabilit scorul final.

Răzvan Stanca, la AS.ro LIVE

Gigi Becali
Fotbal • 18:50
Ionuţ Chirilă, fabulos înainte de FCSB – Academica Clinceni. „Gigi Becali are o inteligenţă nativă, aş lucra acolo”. Sfat pentru Edi Iordănescu: „Trebuie să îl antrenezi şi pe patron”
Edi Iordănescu
Fotbal intern • 18:45
Edi Iordănescu, impresionat de Constantin Budescu după a alergat 15 kilometri în partida cu CS Hunedoara: „Aveam cu totul altceva în minte!” Cum poate rata meciul cu „Milanul” din Clinceni
Stadion Ghencea
Fotbal intern • 16:02
Edi Iordănescu suspină după Ghencea! ”Nu cred că e ceva care să ne descalifice din a juca acolo!” Unde ar putea evolua FCSB
Motivul pentru care Carmina, fiica cea mare a lui Liviu Vârciu, nu a participat la petrecerea de botez a fratelui său
LIVE BLOG | 16-imile Cupei României. Universitatea Craiova și-a luat revanșa cu CFR Cluj! Dinamo, victorie cu Ripensia Timișoara. UTA, umilită de Filiași. Toate rezultatele sunt AICI
1
19:06 Reacţia lui Ianis Hagi, după ce a aflat că Mourinho vrea să dea 20 de milioane de euro să îl ia la Roma şi să devină urmaşul lui Francesco Totti 18:50 Ionuţ Chirilă, fabulos înainte de FCSB – Academica Clinceni. „Gigi Becali are o inteligenţă nativă, aş lucra acolo”. Sfat pentru Edi Iordănescu: „Trebuie să îl antrenezi şi pe patron” 18:45 Edi Iordănescu, impresionat de Constantin Budescu după a alergat 15 kilometri în partida cu CS Hunedoara: „Aveam cu totul altceva în minte!” Cum poate rata meciul cu „Milanul” din Clinceni 17:52 VIDEOImagini virale cu un fost star din rugby. Gest superb făcut de Nick Cummins! Cum a salvat viaţa unui animal 17:33 Laurenţiu Reghecampf, mesaj cu o săptămână înaintea meciului care poate „da foc” Craiovei: „Știți foarte bine ce probleme sunt!” Ce a spus de duelul cu Adi Mutu 16:58 FC Braşov – CSA Steaua 0-1. Victorie pentru roş-albaştri! Chipirliu a marcat golul victoriei. Adi Popa a fost titular, la două zile după ce a semnat 16:38 NEWS ALERTOFICIAL | Super transfer reuşit de CFR Cluj. Hadi Sacko a semnat cu campioana României! Dan Petrescu şi-a adus atacant de titlu 16:02 Edi Iordănescu suspină după Ghencea! ”Nu cred că e ceva care să ne descalifice din a juca acolo!” Unde ar putea evolua FCSB 15:50 Marius Şumudică face dezvăluirea momentului! Următoarea echipă pe care o va antrena. Anunţ uriaş pentru fanii Rapidului 15:31 Un nou atac la adresa lui Dan Petrescu: „Eu nu aş fi făcut aşa ceva”. Marius Şumudică, avertisment pentru cei de la CFR Cluj