Laurențiu Reghecampf s-a declarat mulțumit de evoluția elevilor săi. Golurile lui Gustavo ‘9, Constantin ’15 (penalty), Bălaşa ’55 şi Koljic ’56 au dus-o pe Universitatea Craiova în sferturile de finală ale Cupei României.
“Acesta a fost obiectivul nostru, să câștigăm meciul, să ne calificăm. A fost foarte frig, dar e bine că am câștigat. Acesta este riscul meseriei, ne-am temut și de acccidentări. Am respectat competiția și am încercat să introducem cei mai buni jucători”, a spus Laurențiu Reghecampf, după Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-4.
Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-4. Echipa lui Reghecampf s-a calificat în sferturile Cupei României
Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf s-a calificat în sferturile Cupei României după o victorie fără emoții.
Craiova lui Reghecampf a început repriza secundă la fel de tare ca prima. Bălașa și Koljic au marcat în minutele 55 și, respectiv, 56. Gazdele n-au reușit să pună probleme până la final, iar meciul s-a terminat 4-0 împotriva oaspeților.
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”

































