Radu Boboc este fotbalistul care i-a atras atenția celui mai titrat antrenor român. Jucătorul de 22 de ani este pe punctul de a ajunge la echipa care evoluează în grupele UEFA Champions League. Potrivit playsport.ro, Lucescu și Hagi au bătut deja palma. Mutarea se poate realiza pentru aproximativ un milion de euro.
Radu Boboc poate fi transferat de Mircea Lucescu la Dinamo Kiev
Există un singur impediment în realizarea mutării. Radu Boboc a avut probleme medicale în ultima perioadă, iar „Il Luce” își dorește să îl testeze pe jucătorul care are 13 prezențe în naționala României U21. Dacă va trece testul fizic, va semna cu gruparea din Kiev.
Și FCSB a pus ochii pe internaționalul de tineret. Gigi Becali s-a interesat atât de Radu Boboc, cât și de un alt fundaș al Farului, Virgil Ghiță
„Boboc îmi place, e bun și pe stânga și pe dreapta. Noi avem la Academie acum foarte mulți jucători tineri, talentați. Dar ce spunea domnul Crăciunescu… Rotaru nu e prost. Dacă era prost, nu făcea bani! Ce zic eu că mă protejez, dar ălă și mai tare. Dacă nu dau eu bani acum, nu dă nimeni.
Nu iau jucători pentru că nu știu ce se va întâmpla. E riscant. Acum e un semnal de alarmă. După zece ani eu am 6 milioane împrumutați. Despre Ghiță a zis Gică că o să discutăm peste 3-4 luni„, a declarat Gigi Becali.
Fundașul dreapta al Farului are o cotă de piață de 1.35 milioane de euro, potrivit Transfermarkt. În această ediție de campionat, Radu Boboc a jucat în șase meciuri.
- Mircea Lucescu poartă negocieri cu Gică Hagi
- Radu Boboc ar putea fi transferat de Dinamo Kiev
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: „Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: „E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: „Vor să-l ajute pe Becali”
- Dumitru Dragomir anunţă o nouă forţă în fotbalul românesc: „E printre cei mai mari conducători din ţară. Se pricepe mai bine decât Becali”
- A murit Gabor Biro, dublu campion al României cu UTA! A eliminat-o din Cupa Campionilor pe Feyenoord, care era câştigătoarea en-titre a competiţiei