Mircea Rednic a intrat ”la rupere” după debutul la Viitorul. Terenul, Valentin Cojocaru și Ruben de la Barrera au fost țintele "Puriului"

De Antena Sport
Publicat: 12.12.2020, 19:42
Actualizat: 12.05.2021, 9:06

Mircea Rednic a debutat cu un egal pe banca celor de la Viitorul. ”Puriul” a lansat săgeți în toate părțile.

SportPictures / Dragos Pascaneanu via Hepta

Pe Rednic l-au nemulțumit terenul de joc, prestația lui Valentin Cojocaru, dar și ”greua moștenire”.

S-a jucat foarte bine în prima repriză. Am reușit să înscriem, am fost aproape de golul doi, apoi a venit acea fază în care portarul nostru a ezitat, a luat roșu, iar jocul s-a dezechilibrat. Puteam să facem 2-0, puteam să și pierdem, dar trebuie să fim mulțumiți și cu acest punct. A fost un teren foarte rău. La experiența lui, putea să evite acel fault. Preferam să-l lase pe jucător să treacă, să luăm gol, și să jucăm 11 la 11.

Când vezi repriza a doua, îți pui ceva întrebări legate de pregătirea fizică a jucătorilor. E de muncă”, a spus Mircea Rednic la finalul meciului, la Telekomsport.

Chindia – Viitorul 1-1! Debut ratat pentru Rednic la echipa lui Hagi

Chindia și Viitorul au remizat la Giurgiu, scor 1-1, în primul meci al lui Mircea Rednic pe banca constănțenilor. Elevii săi au controlat partida fără drept de apel până în minutul 36, atunci când portarul Cojocaru a fost eliminat pentru un fault în afara careului.

Deși Viitorul a reușit să rămână destul de bine în teren chiar și în 10 oameni, băieții lui Emil Săndoi s-au organizat la pauză și au reușit să egaleze în minutul 63.

Mai mult, târgoviștenii au ratat și o ocazie uluitoare în minutul 88 prin Martac, deși pe final s-a jucat pe contre, orice echipă având posibilitatea de a marca golul decisiv.

Cristi Săpunaru, după Rapid - Chindia 1-0
Fotbal intern • 19 iulie, 0:29
Rapid – Chindia 1-0 | „Îl cunosc de peste 15 ani!” Cristi Săpunaru, „secundul” lui Mihai Iosif în timpul meciului. „Suntem rapidiști. Ne sfătuim”
Rapid-Chindia, Arena Naţională
Fotbal intern • 19 iulie, 0:15
Rapid – Chindia 1-0 | Dragoș Grigore, impresionat de fanii giuleșteni. „Am câştigat meritat!” Bălan a marcat din şutul unui adversar. „Un gol muncit!” :)
Fani Rapid
Fotbal intern • 18 iulie, 12:42
Se anunţă show total la Rapid – Chindia! Mii de rapidişti iau cu asalt Arena Naţională. Anunţul lui Victor Angelescu
Gina Pistol le răspunde fanilor! Motivul pentru care vedeta nu publică imagini cu chipul fiicei ei: „Nu-i judec pe cei care o fac”
MERCATO 2021 | Cele mai tari mutări sunt AICI. Barcelona l-a luat pe Aguero, Ramos şi Donnarumma au semnat cu PSG. Viitor incert pentru Messi şi Ronaldo
1
19:03 FCSB – Universitatea Craiova | Dinu Todoran, mesaj acid pentru Istvan Kovacs: „Să greșească împotriva adversarilor!” Ce a spus despre demiterea lui Ouzounidis şi transferul lui Cicâldău 18:32 EXCLUSIVJocurile Olimpice 2020 | Pavel Popescu, mesaj emoţionant pentru Ana Maria Popescu: „Întotdeauna am fost mândru de ea”. Cum a trăit finala soţul vicecampioanei olimpice 18:20 Jocurile Olimpice 2020 | Mihaela Buzărnescu, prima reacţie după victoria dramatică de la Tokyo. „Sper că i-am făcut mândri pe fani!” 17:57 VideoGică Hagi, mândru de Alexandru Cicâldău. „S-a dus la o echipă mare!” Ce i-a cerut să facă la Galatasaray 17:38 EXCLUSIVMihai Rotaru a ales antrenorul care va aduce „fotbalul şampanie” în Bănie! Cu cine negociază Universitatea Craiova după despărţirea de Ouzounidis 16:57 Gigi Becali nu scapă de „coşmar”! Arbitrul criticat dur de patronul FCSB va sta la centru în derby-ul cu Universitatea Craiova 16:39 Gigi Becali, aproape de un nou tun financiar! După Cicâldău, Galatasaray vrea să transfere o „perlă” de la FCSB. Câte milioane de euro pun pe masă turcii 16:36 Jocurile Olimpice 2020 | Ana Maria Popescu, mesaj emoţionant de la Cristina Neagu. „Eşti campioana noastră!” Cum a urmărit lotul de canotaj finala Anei 16:23 Jocurile Olimpice 2020 | Ana Maria Popescu, felicitată de preşedintele COSR: „Extraordinară, fantastică, incredibilă!” Mihai Covaliu critică regulamentul 15:26 Jocurile Olimpice 2020 | Prima reacţie a Ana Mariei Popescu, după ce a devenit vicecampioană olimpică: „Sper ca de data asta să fie suficient şi să nu se mai spună Brânză a pierdut aurul”