Mircea Rednic a spus tot despre conflictul cu Deian Sorescu. Ce s-a întâmplat în vestiar. “Am ridicat tonul!”. Motivul pentru care l-a scos din lot. “Du-te la Istanbul!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 6 noiembrie 2021, 12:56

Comentarii
Mircea Rednic a spus tot despre conflictul cu Deian Sorescu. Ce s-a întâmplat în vestiar. Am ridicat tonul!. Motivul pentru care l-a scos din lot. Du-te la Istanbul!

Hepta

După eșecul cu Gaz Metan Mediaș au apărut zvonuri că Rednic a fost aproape să se ia la bătaie cu Sorescu. Rednic neagă vehement! A recunoscut că a ridicat tonul la jucătorul său, la pauză, înainte să îl schimbe cu Moldoveanu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mircea Rednic, anunț despre ce s-a întâmplat între el și Deian Sorescu

Mi-aș fi dorit ca Sorescu să vină să clarifice situația. Ce s-a întâmplat la Mediaș… că ne-am repezit, că ne-am înjurat, că ne-am luat de gât. Deci eu am martori… echipa, staff-ul tehnic, staff-ul medical, că nu a fost nimic adevărat. A fost o discuție normală la 2-0 pentru adversar. Am ridicat tonul în momentul în care el, de la ce i-am reproșat tactic, a început să spună despre problemele lui personale, care nu au nicio legătură cu meciul, cu ce s-a întâmplat pe teren.

De asta am ridicat puțin vocea. I-am spus: ‘Dacă ai probleme, nu trebuia să intri. Decât să te plimbi pe teren… nu-i ok’. De asta l-am și scos la pauză. Dacă ai probleme, e clar că nu ești 100%. Asta a fost la Mediaș și nimic altceva. Dacă, după ce am ieșit din cabină, enervat fiind, s-o fi repezit la vreo ladă, sau la ceva pe acolo, treaba lui“, a declarat Mircea Rednic la conferința de presă.

Deian Sorescu a fost scos din lot, pentru o zi, de Mircea Rednic. “Puriul” anunță că nu a fost vorba de o pedeapsă. A încercat să-l ajute pe jucătorul de 24 de ani să revină la forma pe care a avut-o în startul sezonului. Șase goluri a înscris Sorescu în această ediție de campionat.

Mircea Rednic, mesaj pentru Deian Sorescu: “Du-te la mare, la munte, sau la Istanbul!”

Săptămâna asta, după meciul cu Sepsi, l-am chemat împreună cu staff-ul tehnic. Nu am mai făcut discuție individuală cu el. Suntem vreo 6 în staff-ul tehnic. A spus că am avut o discuție bărbătească. Nu ai cum să ai o discuție bărbătească cu un om care stă cu capul în pământ. Și-a cerut scuze și atât. Nu a fost nicio discuție bărbătească. Și-a cerut scuze față de mine și apoi față de jucători.

Reclamă
Reclamă

I-am spus, în condiții de astea trebuie să-ți iei 2-3 zile libere, chiar și o săptămână, să îți iei pritena și să pleci la mare, la munte, la Istanbul, du-te! Atât a fost. I-am spus că nu e ca o pedeapsă. A doua zi a venit la antrenament și nu a venit singur, asta m-a deranjat“, a mai spus antrenorul lui Dinamo.

“Câinii” sunt fără victorie în ultimele 11 meciuri din campionat. Ocupă penultimul loc în Liga 1, cu 8 puncte după 14 etape. Pentru Dinamo urmează un nou meci de “foc”, cu liderul CFR Cluj.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine poate fi eroul României în meciul de baraj cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:54

Jucătorul lui Cristi Chivu de la Inter a schimbat naționala și va participa la World Cup 2026

22:34

Lovitura primită de Barcelona, după victoria uriașă cu Newcastle. Cât va lipsi jucătorul accidentat

22:29

LIVE TEXTRadu Drăgușin joacă în Tottenham – Atletico Madrid 1-0! Barcelona a umilit-o pe Newcastle, 7-2!

22:07

Dinamo, anunţ important după ce a acuzat o “viciere de rezultat” în derby-ul cu Rapid! Mesaj ferm către CCA

22:03

Newcastle, umilință istorică în Champions League cu Barcelona. O singură echipă din Anglia a mai pățit asta

21:36

Zlatan Ibrahimovic a semnat. Destinaţie surpriză

1 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 2 FCSB și Gigi Becali votează împotriva lui Răzvan Burleanu: “Trebuie să-i arăt ce înseamnă demnitate. Mergem la TAS” 3 FotoValeriu Argăseală, apariție publică rară la alegerile FRF. Cum arată acum președintele FCSB-ului, grav bolnav 4 Andrei Nicolescu, anunț important despre debutul lui George Pușcaș la Dinamo 5 Fotbalistul de la FCSB a semnat în Liga 4 din România: “Un proiect unde se dorește performanță” 6 Dan Petrescu a fost operat de urgenţă! Care este starea antrenorului
Citește și