“Dacă Gigi Becali vinde clubul ăsta, nu se mai aude nimic de el”, susține Mustață, conform prosport.ro. Liderul de la “Peluza Nord Steaua” spune că într-o lună poate aduce un nou investitor la FCSB, dacă actualul patron se va tine de cuvânt.
Gheorghe Mustață a continuat atacul la Gigi Becali
În plin scandal cu Gigi Becali, Mustață l-a trimis pe patronul de la FCSB “la ceaun”.
“Un părinte, m-am întâlnit azi cu el, mi-a zis așa: «Mustață, în viața asta, cât trăim noi, câte lucruri bune faci sau câte lucruri rele faci, la Judecata de Apoi, te judecă». Un popă mi-a zis.
Domnule Gigi Becali, dacă te întâlnești acolo cu îngerii și dracii, te vor întreba câte rele ai făcut! Du-te la ceaun, la câte rele ai făcut! Chiar dacă faci o faptă bună, ai făcut zece rele”, a mai spus Mustață.
Gigi Becali a anunțat că vinde FCSB
Liderul de la „Peluza Nord Steaua” s-a certat cu Gigi Becali, la telefon, și l-a convins pe acesta să renunțe la echipă. Totul a pornit după ce Becali l-a forțat pe Edi Iordănescu să plece de la FCSB.
“Concluzia e că o dau. Să vină cu 10 milioane, atât am dat eu atunci pe ea. Suporterii au spus că le-am luat ce iubeau ei. Bine, mă, dați-mi 10 milioane, îmi iau jucătorii și vă dau echipa cum am luat-o eu, fără nimic. Dați-mi 10 milioane și luați-o! Dau societatea, clubul, dar jucătorii îi iau eu. Dar cine are, mă? Nu vedeți ce e la Dinamo? Dacă vine un investitor, renunț imediat, cu drag.
Suporterii să aducă 10 milioane și gata, nu am treabă cu ei. Am o societate comercială, vreau să câștig bani, să nu intru în faliment. Dau clubul fără jucători, cum să-i dau, că numai Coman face 10 milioane. Vând și mă duc la altă echipă. Fac FCSB 2 apoi, să vedem apoi cum rămân CSA și FCSB-ul ăsta fără nimic”, a spus Becali într-o conferință de presă.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Gigi Becali a anunțat că vinde FCSB pentru 10 milioane de euro
- Becali se află în scandal cu fanii FCSB
- Elveţia - Canada e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Bosnia - Qatar e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”
































