Mustață intervine în scandalul Becali – Talpan: "În 2015, CSA a recunoscut că nu are echipă de fotbal"

Antena Sport Publicat: 26 aprilie 2020, 9:46

Comentarii
Mustață intervine în scandalul Becali – Talpan: "În 2015, CSA a recunoscut că nu are echipă de fotbal"

Hepta

Mustață a vorbit și despre posibilitatea ca FCSB să joace pe noul stadion din Ghencea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"În 2015, CSA a recunoscut! Există un comunicat pe site-ul CSA, din 2015, în care clubul Armatei recunoaște că nu mai are echipa de fotbal și că a fost transferată către alta societate. Toată lumea poate juca acolo, sunt și banii mei și banii voștri, ai tuturor cetățenilor români. Se plătesc utilitățile, chiria respectivă și poate juca oricine. A, că este Armata administrator sau CSA? E ok, niciun fel de problemă, noi venim ca simpli cetățeni, plătim 25.000-30.000 de euro chiria și avem dreptul, pentru că e normal. Care e problema? Cine ne încurcă?

Voluntari când a jucat pe Dinamo nu a plătit o chirie? Am dat doar un exemplu", a spus Gheorghe Mustață la Pro X, care a precizat că foarte mulți fani vor ca echipa să joace în Ghencea.

Mustață vrea să o ajute și pe Dinamo

Gheorghe Mustață, liderul Peluzei Nord, a făcut un anunț istoric. Ultrașii sunt pregătiți să dea bani pentru ca rivala să nu intre în insolvență. Prin programul ”Doar Dinamo București”, fanii din Ștefan cel Mare au adunat deja peste 150.000 de euro.

"Eu nu sunt de acord cu ceea ce se întâmplă la Dinamo. Din contra, noi vrem să ajutam. Am foarte mulţi prieteni care sunt stelişti, nu contează doi euro, salvăm fotbalul romanesc. Sunt oameni care vor să doneze bani, nu poţi să laşi fotbalul să moară”, a declarat Mustață pentru Radio Sport 1.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:38

Lovitură pentru Pep Guardiola! S-a accidentat cu mai puțin de două ore înaintea finalei cu Arsenal

16:30

„Asta e diferența dintre noi și ei” Ce avantaj major are Turcia în fața României

16:30

LIVE SCOREBarcelona – Rayo se joacă ACUM. Andrei Raţiu a cerut penalty! Programul românilor înaintea barajului cu Turcia

16:02

Sezon încheiat pentru titularul Universității Craiova? Jucătorul lui Filipe Coelho poate ajunge pe masa de operație

15:48

Nadia Comăneci, dezvăluiri superbe după vizita în Parlamentul European: “Toată lumea vorbeşte româneşte”

15:39

Thepchaiya Un-Nooh a reuşit break-ul maxim şi l-a învins pe Ronnie O`Sullivan într-o finală nebună la World Open

1 Gigi Becali a pierdut omul lui de încredere la FCSB. Ce e nevoit să facă din nou patronul 2 Mirel Rădoi a încalcat regulilele la meciul cu UTA. De ce FCSB va scăpa fără sancțiuni 3 NEWS ALERTConvocare de urgenţă la echipa naţională! Jucătorul chemat de Mircea Lucescu pentru Turcia – România 4 Reacţia lui Mirel Rădoi după ce Gigi Becali l-a criticat pe Daniel Bîrligea! Ce a spus antrenorul despre atacant 5 L-a dat afară! Dan Șucu, decizie radicală la Rapid 6 Jucătorul care e out de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi spune totul
Citește și