Închide meniul

“Ne-au tremurat picioarele în meciurile cu ei!” Valeriu Iftime nu poate trece peste “coșmarul” FCSB. “Parcă nu suntem în formă”

Alexandru Ivan Publicat: 15 iulie 2021, 17:40

Comentarii
Ne-au tremurat picioarele în meciurile cu ei! Valeriu Iftime nu poate trece peste coșmarul FCSB. Parcă nu suntem în formă

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

FC Botoșani are o singură victorie cu FCSB, în 21 de confruntări directe. Golaverajul este zdrobitor în favoarea clubului lui Gigi Becali: 46-15.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

De altfel, pe teren propriu, moldovenii au scos o singură remiză împotriva roș-albaștrilor.

Valeriu Iftime, resemnat înainte de FC Botoșani – FCSB

Bilanțul dezastruos în meciurile cu FCSB, cât și problemele de lot, nu îi dau prea multe speranțe lui Iftime. Patronul moldovenilor mizează pe divinitate pentru o victorie cu echipa prietenului Becali.

“Dacă aș câștiga astăzi, ar fi o bucurie enormă. La fel cu un egal. Ne-au tremurat picioarele atât de tare în meciurile cu FCSB… Astăzi nu știu, parcă nu suntem în formă. Echipa mea a avut pierderi de jucători, avem 4 jucători pe care nu i-am putut legitima încă, așa că diseară nu va fi cea mai bună formație pe care Marius va putea să o alinieze.

Dar cred că deși nu avem toate astrele aliniate, putem face o surpriză, de a câștiga odată acasă cu FCSB-ul, mai ales că este meci cu spectatori. Poate că Dumnezeu ne va lumina și vom câștiga puncte astăzi”, a declarat Valeriu Iftime, la Pro X.

Reclamă
Reclamă

În cele 21 de meciuri directe cu FC Botoșani, FCSB a câștigat de 16 ori, iar 4 meciuri s-au terminat la egalitate. În sezonul trecut, roș-albaștrii i-au învins pe moldoveni în toate confruntările, din sezonul regulat, cât și play-off.

FC Botoșani – FCSB, primul meci din sezonul 2021-2022

Noul sezon va debuta în această seară cu meciul dintre Botoșani și FCSB. Cu un nou tehnician pe bancă, roș-albaștrii nu au scăpat de problemele medicale. Dinu Todoran nu se va putea baza pe Darius Olaru, asta pe lângă mai vechii accidentați Șut și Panțîru.

Din informațiile AS.ro, Todoran nu va risca să-l utilizeze nici pe Florinel Coman în prima etapă. ”Perla” lui Becali este în programul echipei dar nu va juca. Din câte se pare, noul tehnician de la FCSB se gândește la o mutare surprinzătoare pentru această etapă.

Reclamă

Din informațiile AS.ro, Todoran se gândește să-l folosească pe Andrei Cordea ca extremă dreapta. Cum Olaru este accidentat, Moruțan va evolua la mijlocul terenului, ca inter, alături de Oaidă. La închidere va fi, cel mai probabil, Ovidiu Popescu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga partida dintre FC Argeş şi FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:16
BREAKING NEWSRapid a dat lovitura iernii în Liga 1! Olimpiu Moruțan ajunge sub comanda lui Costel Gâlcă
16:15
Ce surpriză pregătește FCSB pentru echipa de start la meciul cu FC Argeș. Jucătorul care ar putea fi titular
16:03
“Să fie clar!”. Gigi Becali, anunț tranșant după ce s-a zvonit că Daniel Bîrligea poate pleca în Serie A
15:54
Costel Gâlcă nu se dezminte! Mesajul categoric pentru conducerea Rapidului: “Aşteptăm în continuare”
15:42
LPF a anunţat programul următoarelor etape din Liga 1! Când are loc meciul Universitatea Craiova – FCSB
15:13
Motivul pentru care Dinamo a refuzat oferta pentru Cătălin Cîrjan! Cum se poate realiza transferul
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Fostul jucător de la Real Madrid va fi coleg cu Messi 2 Constantin Budescu a dat verdictul despre lupta la titlu: “Nu o să le stea nimeni în cale” 3 EXCLUSIVEdi Iordănescu și-a găsit echipă! Fostul selecționer a bătut palma cu o fostă campioană! Singurul impediment 4 Gigi Becali a găsit înlocuitor pentru Bîrligea: “Jucătorul ăla pe care-l așteptăm de ani și ani” 5 Răsturnare de situaţie în cazul lui Ciprian Deac. Ce se întâmplă cu el, decizia oficială luată de CFR Cluj 6 Gigi Becali a răbufnit când l-a auzit pe Andrei Nicolescu: “Să spui asemenea minciuni? Mi-am schimbat părerea”
Citește și