Bogdan Mara, directorul sportiv al celor de la CFR Cluj a venit cu noi amănunte despre situaţia din cadrul clubului ardelean. Acesta a confirmat plăţile de aproximativ 500.000 de euro către foştii antrenori şi jucători de la club şi a vorbit şi despre posibila insolvenţă.
Noi dezvăluiri despre problemele financiare de la CFR Cluj
Bogdan Mara este convins că toate problemele se vor rezolva şi asigură faptul că CFR Cluj nu va mai intra în insolvenţă. Mai mult, directorul sportiv al celor de la CFR Cluj anunţă noi achiziţii în pauza de iarnă, dar vorbeşte şi despre mai mulţi jucători care vor pleca din Gruia până la finalul acestui an.
“Luni a fost făcută o plată mare, de aproximativ 500.000 de euro pentru a se stinge aceste datorii. Lucrurile sunt pe un făgaş normal. Erau datorii din urmă care se adunaseră. Lucrurile intră însă pe făgaşul normal şi nu vor mai fi datorii. Vom fi la timp cu toate plăţile.
Nu se pune problema de nicio insolvenţă. Clubul merge înainte cu şi mai multă putere. Vrem să ne întărim pe unele poziţii. Vom renunţa şi la unii jucători. Vrem să ne întărim şi acum şi la vară. Echipa nu a arătat atât de bine acum în cupele europene. Vrem să revenim în grupele Europa League şi nu renunţăm nici la visul Champions League”, a dezvăluit Bogdan Mara, conform digisport.ro.
- Noi dezvăluiri despre problemele financiare de la CFR Cluj
- Detalii în privinţa posibilei intrări în insolvenţă
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Marius Ştefănescu, o nouă ofertă din România: “Va dori să meargă în prima ligă”
- Ianis Hagi, integralist în Alanyaspor – Galatasaray 1-2. Ce șanse are echipa românilor să meargă mai departe
- Afacerea în care Adrian Mititelu a pierdut 40 de milioane de euro: “Ştiu că vi se pare o nebunie”
- “Mi-am vândut tot ce aveam”. Sacrificiul imens făcut de jucătorul pe care FCSB plătea 1 mil. €. Ce face acum
- Prăbuşire totală pentru fostul jucător al lui Dinamo, ce a marcat împotriva lui FCSB! Cu cine a ajuns să semneze

































