EXCLUSIV AS.ro LIVE

Noi dezvăluiri despre transferul lui Ianis Stoica la Arsenal: “L-au văzut şi m-au întrebat de el”. Omul din conducerea “tunarilor” care a pus ochii pe atacant

Gabriel Zamfirescu Publicat: 23 decembrie 2021, 12:01

Comentarii
Noi dezvăluiri despre transferul lui Ianis Stoica la Arsenal: L-au văzut şi m-au întrebat de el. Omul din conducerea tunarilor care a pus ochii pe atacant

Colaj Hepta

În urmă cu mai bine de o lună, patronul celor de la FCSB, Gigi Becali, a dezvăluit faptul că are o ofertă de la Arsenal pentru Ianis Stoica. Atacantul de 19 ani al roş-albaştrilor a intrat în vizorul tunarilor, dar cele două părţi nu s-au înţeles iniţial la preţ.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Noi dezvăluiri despre transferul lui Ianis Stoica la Arsenal

Acum, impresarul Liubliana Nedelcu, a oferit noi detalii importante despre interesul tunarilor pentru Ianis Stoica. Agentul FIFA a devoolat numele celui din conducerea lui Arsenal care a pus ochii pe vârful vicecampioanei. “Eu am o relaţie foarte bună de foarte mult timp, de peste 2 ani cu James Ellis, şeful scouterilor de la Aresenal. M-a sunat să mă întrebe de ianis. L-au văzut şi m-au întrebat de el. E foarte reală oferta. Totul este la mine pe telefon şi mai aşteptăm puţin”, a dezvăluit Liubliana Nedelcu la AS.RO LIVE cu Cătălin Oprişan.

Ce stă în calea transferului

Transferul atacantului la Arsenal nu depinde doar de faptul că Gigi Becali nu s-a înţeles la preţ momentan cu britanicii. Cei de la Arsenal au oferit 7 milioane de euro, în timp ce Gigi Becali a cerut 10 milioane. După ieşirea Marii Britanii din Uniunea Europeană, legislaţia privind certificatul de muncă al unui străin care ajunge în Premier League s-a înăsprit. “În Anglia e o problemă şi cu permisul de muncă acum nemaifiind în UE”, a mai spus Liubliana Nedelcu la AS.RO LIVE cu Cătălin Oprişan.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 13 mart.

VideoCursa de sprint din MP al Chinei e sâmbătă, de la 05:00, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY! Russell pleacă din pole

23:45 13 mart.

“Îmi asum responsabilitatea” Reacţia lui Coelho după Craiova-Argeş 0-1: “Vom vedea dacă voi fi pe bancă sau nu”

23:35 13 mart.

Ștefan Baiaram surprinde, după Craiova – FC Argeș 0-1: „Împreună putem lua campionatul”

23:17 13 mart.

Gică Craioveanu, descumpănit după eșecul cu FC Argeș: „Cel mai modest meci din acest sezon”

23:12 13 mart.

“Se bate Argeş la titlu?” Răspunsul lui Andone, după ce echipa lui a produs una din surprizele campionatului!

23:01 13 mart.

“Sunteţi în luptă pentru campionat?” Răspunsul lui Mario Tudose după victoria surprinzătoare cu Craiova!

1 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 2 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 3 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 4 Continuă coșmarul pentru Dennis Politic! Fotbalistul FCSB-ului, scos după 19 minute în UTA – Hermannstadt 5 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru” 6 Ionuț Radu, gafă uriașă în Celta Vigo – Olympique Lyon. Portarul român a comis-o în minutul 88
Citește și