"Eu am spus că Prunea este unul dintre cei mai buni conducători de fotbal din România. Prunea nu trebuia să se ducă la Dinamo dacă n-are buget la dispoziție! Ce vină au Bălănescu, Prunea sau Dănciulescu dacă nu au «cașcaval»? Știți ce am spus eu în 2000? Că totul se învârte în jurul «cașcavalului».
Cristi Borcea: "Eu le spuneam `mâine aveţi banii`"
Eu mergeam și le spuneam la echipă: «Mâine aveți banii!». Și-a doua zi veneam cu geanta pe masă și le dădeam bani! Negoiță are foarte mulți bani, dar nu mai vrea să dea. Are afacceri, are și bani, dar nu mai vrea să se implice. A ajuns să zică: «De ce să fiu înjurat pe banii mei?»”
Eu aveam discuții cu galeria: «Bă, eu sunt dintre voi. Nu-mi mai înjurați acționarii, sponsorii, că pleacă! Pleacă oamenii, sunteți nebuni? Înjurați-mă pe mine, că sunt antrenat!». Bani la galerie eu nu dădeam, dar ei îmi vopseau gardurile acasă când eram pe locul 2! Vasile Turcu, săracul, pleca imediat dacă-l înjurai", a spus Borcea, la gsp.ro.
- Cristi Borcea îi ia apărarea lui Florin Prunea
- Borcea îl critică pe Ionuţ Negoiţă
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
































