Închide meniul

“Nu era nevoie de schimbarea de antrenori!” Ioan Andone critică decizia luată de Gigi Becali: “Trebuia să se meargă cu Edi Iordănescu până la capăt!”

Dragoș Vasile Publicat: 7 decembrie 2021, 16:00

Comentarii
Nu era nevoie de schimbarea de antrenori! Ioan Andone critică decizia luată de Gigi Becali: Trebuia să se meargă cu Edi Iordănescu până la capăt!

Ioan Andone, în timpul unei conferinţe de presă / EDUARD VINATORU / MEDIAFAX FOTO

Ioan Andone critică decizia luată de Gigi Becali

Ioan Andone este de părere că Edi Iordănescu trebuia să rămână la FCSB pentru a se lupta la titlu. Antrenorul a plecat de la gruparea roş-albastră după ce a intrat în conflict cu Gigi Becali. În locul său a fost numit Toni Petrea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Nu ştiu ce să mai zic. Nu cred că era nevoie de schimbarea de antrenori. Trebuia să se meargă cu Edi Iordănescu până la capăt, pentru că avea toate atributele să câştige campionatul. Dar acolo trebuie să ai o relaţie bună cu Gigi Becali. Toţi din fotbal ştim cum e Gigi, nu se poate schimba”, a declarat Ioan Andone pentru adevărul.ro.

Atac fără precedent al lui Gigi Becali la adresa campioanei CFR Cluj

Gigi Becali a lansat un atac fără precedent la adresa rivalei CFR Cluj, după ce FCSB a fost avantajată de arbitraj în duelul cu UTA. Roş-albaştrii au primit două penalty-uri controversate şi s-au impus cu 2-1.

„Vă spun sincer că îmi pare rau de băiatul ala, Balint, atât. În rest, nu mă interesează de nimeni. Să urle aia de la CFR cât vor ei, dar și cei care țin cu ei. Prea s-au invătat ca CFR să fure și FCSB să fie furată. Câte campionate am pierdut eu din cauza arbitrilor? De ce nu s-a urlat așa? Aseară mai era un pic și era înmormântare peste tot. Oriunde mă uitam, toți comentau că echipa mea a câștigat cu arbitrii.

Hai că vă spun pe rând. La primul gol a fost cot în piept, la revedere și 11 metri. Iar la al doilea gol nu a iesit mingea afară cu toată circumferința. Ce atâtea comentarii? Dar când noi eram furați de ce nu se țipa atât? A ajuns Becali acum hoțul hoților?

Reclamă
Reclamă

Bravo lui Balint! Ăia ai lui au jucat bine. Dar, prea își dădeau viața pe teren cu noi. Zici că erau în finala Ligii Campionilor. Și vreau să vă mai zic ceva de VAR. Cât am țipat eu să aducem VAR-ul în România. Dar chiar și așa tot ne validau golurile”, a spus Becali, citat de prosport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:11
Alexandru Chipciu reatează barajul cu Turcia! A venit verdictul medicilor
11:00
Meci interzis cardiacilor! Două goluri marcate în minutele 90+18 și 90+20 pentru o “remontada” de vis
10:30
Vești bune pentru Cristi Chivu înainte de derby-ul cu AC Milan. O problemă a antrenorului român, rezolvată
9:54
“O singură echipă a încercat să joace fotbal”. Arsenal, făcută praf într-un discurs furibund de 15 minute
9:24
“Uitați-vă la mine. Joc mai puțin spre deloc”. Jucătorul care n-a ezitat să își spună oful după Craiova – CFR
8:59
Gică Hagi, anunț surprinzător. “Regele” nu merge la Turcia – România, barajul pentru Cupa Mondială
1 UPDATEKader Keita a primit control judiciar, femeia lovită ar fi intrat în comă! 2 “Îl dau imediat!” Gigi Becali şi-a dat acceptul pentru transfer. Ce club uriaş îl vrea pe jucătorul FCSB-ului 3 Gestul uriaş făcut de Cosmin Olăroiu pentru 10 elevi români blocaţi în Dubai, la 5.000 km de casă 4 Gigi Becali a anunţat despărţirea de un jucător de la FCSB: “M-a costat 400.000, nu a jucat nimic, nimic” 5 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 6 “Asta să-l întrebaţi pe Chivu!” Cesc Fabregas n-a stat pe gânduri după Como – Inter. “Mentalităţi diferite”
Citește și