Este vorba despre Sergiu Buș. Atacantul nu l-a convins pe Becali și ar putea pleca de la FCSB, după cum anunță Fanatik.
Din câte se pare, finanțatorul roș-albaștrilor vrea în schimbul său 120.000 de euro, exact atât cât a fost prima de instalare a jucătorului.
Sergiu Buș poate fi salvat de staff-ul tehnic
Ajuns la 28 de ani, Sergiu Buș este cotat la 800.000 de euro, dar nu a reușit să se impună la FCSB. Chiar și așa, atacantul ar putea fi salvat de staff-ul tehnic. Aceștia îl consideră un jucător util, care poate fi folosit la nevoie.
În acest moment, Buș este accidentat. Atacantul a evoluat în 11 meciuri pentru FCSB, în acest sezon, în toate competițiile, reușind să marcheze două goluri și să le ofere colegilor o pasă de gol.
- AS.ro LIVE va reveni pe 8 ianuarie 2021 și va putea fi urmărită pe www.as.ro/live
Pe lângă Buș, pe lista jucătorilor care ar putea pleca de la FCSB se mai află încă 10 nume.
Lista neagră a lui Gigi Becali
- Ștefan Tânrovan – portar – 20 de ani
- Ionuț Panțîru – fundaș stânga – 24 de ani
- Aristeidis Soiledis – fundaș stânga – 29 de ani
- Gabriel Enache – mijlocaș dreapta – 30 de ani
- Ionuț Vînă – mijlocaș central – 25 de ani
- Alexandru Buziuc – atacant – 26 de ani
Lista jucătorilor care ar putea pleca împrumut de la FCSB
- Ștefan Cană – fundaș – 20 de ani
- Robert Ion – mijlocaș – 20 de ani
- Adrian Șut – mijlocaș – 21 de ani
- Cristian Dumitru – atacant – 19 ani
- Câți bani vrea Gigi Becali în schimbul jucătorului
- Cine îl poate salva
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- FCSB U19 a pierdut dramatic calificarea în 16-imile UEFA Youth League. Eșec la penalty-uri cu Puskas Akademia
- Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final”
- Ionel Ganea și decizia luată la șase luni de la decesul copilului său: „Te vom iubi mereu, îngeraș”
- Ce lovitură pentru Real Madrid! S-a “rupt” şi va lipsi 4 luni
- „Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes”






























