Octavian Popescu, comparat cu Ianis Hagi! Capitolul la care trebuie să crească enorm pentru ca Gigi Becali să-l vândă pe zeci de milioane de euro

Dan Roșu Publicat: 29 martie 2022, 8:36

Comentarii
Octavian Popescu, comparat cu Ianis Hagi! Capitolul la care trebuie să crească enorm pentru ca Gigi Becali să-l vândă pe zeci de milioane de euro

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Octavian Popescu este cel mai promițător jucător din Liga 1, dar, pentru a ajunge un fotbalist de clasă are nevoie de un fizic impunător. Cel puțin așa susține Florin Motroc. Fostul jucător al Rapidului aduce în discuție transformarea incredibilă a lui Adama Traore.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Copilul are calitate. A arătat-o și în execuțiile de la golurile marcate de la distanță. Am înscris și eu niște goluri de la 25-30 de metri, dar eu dădeam mai ciobănește în ele. Octavian Popescu trebuie să rămână cu picioarele pe pământ. Acum are un fizic care nu-l recomandă pentru marea performanță. Octavian Popescu poate fi decisiv, dar are nevoie de multă muncă, ambiție și dorință. Totul depinde și de caracterul lui.

Și Ianis era ca fizic cam ca Octavian Popescu. Apoi, mergând la Fiorentina și acum la Glasgow, a făcut cunoștință cu sala de forță. Când a plecat Adama Traore de la Barcelona, era un sfrijit. Acum e tanc, nu poți să-i iei mingea, ți-e și frică să-l ataci. Și Ianis arată mult mai bine acum. Fotbalul fără forță nu mai e posibil”, a spus Motroc, la Pro X.

Octavian Popescu a debutat la naționala României

Octavian Popescu a debutat deja la naționala României. Chiar dacă a fost huiduit de suporterii de la CSA Steaua, jucătorul de la FCSB nu i-a auzit decât pe fanii care i-au scandat numele pe noul Ghencea. El s-a revanșat cu driblingul serii, unul care multora le-a adus aminte de Dobrin.

”Pariul pus ieri mi-a ieşit şi Octavian Popescu nu a avut trac când a intrat pe teren. Are mijloace. L-au tamponat grecii, s-a retras puţin şi după i-a luat la mână.

Reclamă
Reclamă

Eu am auzit scandându-se numele lui Octavian Popescu, tot stadionul! Nu trebuie generalizat, unii au probleme pe care vor să le rezolve pe stadion, dar lumea pe stadion a fost… Unii l-au huiduit pe Octavian.

I s-a scandat numele! Eu nu am auzit asta. Eu am auzit când se striga Tavi Popescu. Mi-a spus că a fost emoţionat când i se scanda numele. Unii au probleme, că nu promovează CSA”, a spus Mihai Stoica, la telekomsport.ro.

Popescu, apărat de Edi Iordănescu

Octavian Popescu a debutat la echipa naţională în meciul amical România – Grecia, scor 0-1, disputat pe stadionul din Ghencea. Atacantul de 19 de ani de la FCSB a avut parte de momente neplăcute după ce a intrat pe teren, în minutul 62. Ultraşii celor de la CSA Steaua, prezenţi în tribună, l-au huiduit la fiecare atingere de balon.

Reclamă

„Am văzut că a fost un război cu anumiți jucători. Credeți că e normal? Tavi Popescu e un debutant. Eu sunt genul care nu-mi schimb vorbele de la o zi la alta, va fi infinit mai greu dacă nu avem răbdarea că asta e nivelul și că nu trebuie să mai facem parelele cu trecutul. Dacă huiduim un debutant, un jucător care a arătat potențial, e greu„, a declarat Edi Iordănescu la conferinţa de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:26

VIDEOCarolina Hurricanes, încă un pas către finala Conferinţei de Est! A învins-o în overtime pe Flyers şi conduce cu 2-0

14:54

“Discut cu 2 echipe din Italia”. Adrian Mutu a făcut anunțul despre revenirea sa pe bancă

14:53

Adrian Porumboiu s-a dezvlănţuit după ce a auzit explicaţiile lui Kyros Vassaras: “Ne iau şmecherii ăştia de fraieri”

14:28

Nume surpriză pentru Real Madrid! Antrenorul de top care se află pe lista scurtă a lui Florentino Perez

14:04

Arsenal – Atletico Madrid (LIVE TEXT, 22:00). Prima finalistă din Champions League se decide la Londra

13:52

EXCLUSIV“Poză de Playboy!” Cristi Borcea a răbufnit când a văzut noua siglă a lui Dinamo: “O mare mizerie”

1 Prima decizie luată de Kyros Vassaras, după scandalul de arbitraj de la Universitatea Craiova – Dinamo 2-1 2 “Ce-aveţi, mă?” Dialog halucinant între arbitrii din camera VAR la faza golului oltenilor, marcat din offside! 3 Cristi Chivu a plecat din conferinţă, după ce a devenit campion cu Inter. Cum şi-a explicat gestul rar: “Aţi înţeles momentul” 4 Gigi Becali îl va da afară de la FCSB, dar jucătorul e la mare căutare: “Cu un CV ca al lui, multe echipe îl vor” 5 Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei” 6 “Pot să plângă”. Steven Nsimba, mesaj plin de tupeu după golul din offside marcat în Craiova – Dinamo
Citește și