"Poziția lui este cea de inter, mie îmi place foarte mult că este un jucător cerebral, inventiv. Are personalitate, știe când să scoată adversari din joc, acceptă jocul, se informează înainte să intre în posesie. Are un lucru pe care nu-l au mulți fotbaliști, el intră în adversar ca să obțină ceva.
Ilie Dumitrescu: "O să avem de-a face cu unul dintre cei mai inteligenți jucători din campionat"
Încă nu are un tonus al competiției. Dacă se va lucra individual cu el, iar Neubert probabil o să-i facă un program separat, o să avem de-a face cu unul dintre cei mai inteligenți jucători din campionat. La interviu a fost emotiv, dar în teren are personalitate.
Este educat, sper să mai pună masă musculară pe el, pentru că inteligență are. I-aș zice să încerce și mai mult, chiar dacă pierde mingea. Trebuie să ia acțiuni individuale. Aria de selecție este foarte mică în momentul de față, iar eu i-aș da încredere", a spus Ilie Dumitrescu, la DigiSport.
În meciul cu UTA (3-0), Popescu a scos penalty-ul în urma căruia Dennis Man a deschis scorul. Golurile lui Florinel Coman şi Darius Olaru au completat succesul echipei lui Toni Petrea.
Octavian Popescu, comparat cu Florea Dumitrache
Popescu l-a cucerit deja pe Dumitru Dragomir, care s-a grăbit să-l compare cu marele Florea Dumitrache.
”Popescu, ăsta, este cel mai mare talent din ultimii 20 de ani. Să tragă de el, să joace titular la Steaua, măcar un an de zile. Este mare talent, de la Dumitrache nu am mai văzut așa ceva”, a spus Dragomir, pentru AntenaSport.
- Octavian Popescu a fost comparat cu Florea Dumitrache
- Popescu are doar 17 ani
- Ecuador - Germania e live pe Antena 1 şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- Curacao - Coasta de Fildeş e live pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo































