Închide meniul

Oficial: Denis Alibec a fost prezentat de CFR Cluj! Ce număr va purta internaţionalul împrumutat de la Kayserispor

Antena Sport Publicat: 22 iulie 2021, 14:12

Reclamă
Oficial: Denis Alibec a fost prezentat de CFR Cluj! Ce număr va purta internaţionalul împrumutat de la Kayserispor

Facebook CFR Cluj

„Bun venit în familia CFR, Denis Alibec! Cluburile CFR 1907 Cluj și Kayserispor (prima ligă din Turcia) au ajuns la o înțelegere privind împrumutul jucătorului Denis Alibec.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Denis Alibec a fost prezentat oficial de CFR Cluj

Astfel, atacantul român crescut de Farul Constanța și care a jucat în trecut la echipe precum Internazionale Milano (Italia), Mechelen (Belgia), Astra Giurgiu sau FCSB (România) va evolua în Gruia!

Denis Alibec se mândrește și cu multiple selecții la Echipa națională a României! Mult succes în culorile clubului nostru, Denis!”, se arată pe contul de Facebook al campioanei.

Denis Alibec vrea în Liga Campionilor

Denis Alibec a dezvăluit că Şumudică a fost cel care l-a convins să revină în Liga 1. Alibec a luat legătura şi cu prietenul Budescu pentru a veni lângă el şi Şumudică. Budescu i-a transmis lui Denis Alibec că nu poate veni în acest moment la CFR Cluj pentru că mai are contract la arabi. Chiar şi fără Budescu, Alibec visează la grupele Ligii Campionilor.

Reclamă
Reclamă

„M-au convins prin Marius Şumudică. E normal să vin după el. Vreau să ne calificăm ori în Champions League, ori în Europa League şi după vreau să ne batem la campionat, aşa cum e şi normal. Nu ştiu (n.r – dacă se poate califica CFR în Champions League), dar vom încerca asta. Le ţin pumnii, am venit să îi susţin să îi ajut şi să facem performanţă.

Am vorbit cu Budescu, chiar i-am propus să vină, dar a zis că mai are contract şi nu poate să plece de acolo. Mi-aş dori să vină şi el, dar nu este decizia mea, încă are contract. Poate pe viitor. Sunt bine fizic, de abia aştept să încep şi eu meciurile şi să o fac cât mai bine. Aşa au spus în fiecare an, dar cine e mai bun să câştige”, a spus Denis Alibec la sosirea la Cluj.

CFR Cluj va plăti o parte din salariul anual uriaş pe care îl încasa Alibec în Turcia. Kayserispor va achita diferenţa până la suma de 800.000 de euro. Alibec va fi împrumutat pentru un sezon, cu opţiune de transfer definitiv. Internaţionalul român mai avea contract cu Kayserispor până în 2023.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:54 15 apr.

PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

23:36 15 apr.

UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

23:32 15 apr.

Aston Villa, două goluri în trei minute cu PSG. Execuţii de senzaţie ale englezilor

23:10 15 apr.

„Sper să nu ratez trofeul”. Cosmin Olăroiu, după calificarea lui Al Sharjah în finala Ligii Campionilor Asiei 2

22:43 15 apr.

Şeful Formulei 1, veşti proaste pentru fani! Ce circuit riscă să iasă din calendar: „Din ce în ce mai dificil”

22:41 15 apr.

Veste uriaşă pentru Dinamo. Se va semna contractul pentru noul stadion din Ştefan cel Mare

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 3 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Gigi Becali, dialog incredibil cu Marius Şumudică: „Eşti arbitru? / Poate fac herpes” 6 „De ce naiba să mă retrag?” Constantin Budescu îl acuză pe Ilie Stan: „Am înţeles că a făcut aşa şi cu alţii”
Citește și