OFICIAL | Toni Petrea a semnat! Unde a ajuns fostul antrenor de la FCSB: „Bine ai venit!”

Alex Ioniță Publicat: 26 februarie 2025, 20:00

Comentarii
OFICIAL | Toni Petrea a semnat! Unde a ajuns fostul antrenor de la FCSB: Bine ai venit!”

Toni Petrea a antrenat-o pe FCSB / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Fostul antrenor de la FCSB, Toni Petrea, a semnat cu o echipă din Liga a 4-a! Este vorba despre Daco-Getica București, echipă care s-a aflat și în prima ligă, pe vremea în care se numea Juventus București.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Toni Petrea era liber de contarct din luna august a anului 2023. Tehnicianul a pregătit-o ultima dată pe U Cluj.

Toni Petrea a semnat cu Daco-Getica

La Daco-Getica, Toni Petrea se va ocupa de pregătirea echipelor de fotbal în 11 oameni, atât la nivel de seniori, cât și la nivel de academie. Anunțul a fost făcut de oficialii clubului, prin intermediul rețelelor de socializare.

„Bine ai venit, Anton Petrea! Academia de Fotbal Daco-Getica București anunță cu entuziasm numirea lui Anton Petrea (49 de ani) în funcția de Coordonator al echipelor de fotbal în 11, atât la nivel de seniori, cât și de juniori.

Cu o experiență vastă în fotbalul românesc, Toni aduce un plus de profesionalism și expertiză clubului nostru.

Reclamă
Reclamă

Posesor al licenței UEFA Pro, Anton Petrea a antrenat la cel mai înalt nivel în România, având un parcurs remarcabil la FCSB, unde a reușit să câștige Cupa României alături de formația roș-albastră în 2020.

Suntem convinși că experiența și viziunea sa vor contribui semnificativ la dezvoltarea și performanțele echipelor academiei. Mult succes alături de noi!”, au scris oficialii de la Daco-Getica.

Toni Petrea a pregătit-o pe FCSB în două mandate: 2020-2021 și 2021-2022. Alături de actuala campioană a României, tehnicianul a câștigat o Cupă, în sezonul 2019-2020.

Reclamă

Pe lângă FCSB și U Cluj, Toni Petrea a mai pregătit-o pe Chindia, în perioada septembrie 2022 – iunie 2023.

Toni Petrea a transmis un avertisment, după ce FCSB a luat prima oară titlul după o pauză de 9 ani

Toni Petrea a transmis un avertisment, după ce FCSB a luat prima oară titlul după o pauză de 9 ani. Toni Petrea i-a antrenat de două ori pe „roş-albaştri”, dar nu a câştigat campionatul cu aceştia.

”Mă bucur pentru FCSB că a câștigat campionatul. Am prieteni acolo, mă refer la cei din staff, dar și la jucători, ținem legătura. Le-am spus că n-are cine să-i învingă, singurii lor adversari au fost ei înșiși.

Mă întâlnesc săptămânal cu ei. Am băiatul care joacă acolo și, inevitabil, ne vedem. În acești 9 ani au fost mereu aproape (n.r.- de titlu). Eu sper să nu fie un `accident`. Depinde și de ceea ce va dori patronul”, a declarat Toni Petrea pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:05

Vlad Chiricheş şi-ar fi dorit ca derby-ul Dinamo – FCSB să se joace pe Arena Naţională: „40.000 de spectatori”

14:57

Ce ghionion pentru Daniel Pancu şi Rapid! E OUT tot sezonul. Anunţul oficial

14:48

S-a semnat contractul! Un nou super-stadion în România

14:20

LIVE VIDEORomânia – Belgia e ACUM, în AntenaPLAY. Tricolorele caută prima victorie la Campionatul European

13:41

Manchester City l-a vândut pe Savinho pe 87 de milioane de euro. La ce echipă a ajuns brazilianul

13:08

Rămas liber de contract, Andrei Vlad e aproape să semneze cu o vicecampioană din Europa

1 Gigi Becali i-a decis soarta lui Baciu, după ce fanii i-au cerut demisia antrenorului: „Eu îi respect pe suporteri” 2 Zeljko Kopic a acceptat oferta și revine pe bancă! O să antreneze un fost star din Liga 1 3 Jucătorul OUT din primul 11 de la FCSB după eşecul cu CFR Cluj! Gigi Becali: „Vai ce dribling a făcut” 4 OUT de la derby! Anunțul momentului: jucătorul nu va fi pe teren în Dinamo – FCSB 5 FCSB mai face un singur transfer, după înfrângerea cu CFR Cluj! Anunţul lui Gigi Becali: „O să fie altă echipă de acum” 6 Universitatea Craiova a făcut oferta pentru transferul anului în România: 1.5 milioane de euro
Citește și