Sorin Cârțu lansează acuzații surprinzătoare după Farul Constanța – Universitatea Craiova 1-0
Farul Constanța a disputat două meciuri de foc în doar câteva zile. Joi, echipa lui Gică Hagi a pierdut cu FCSB, scor 0-1, iar astăzi a câștigat confruntarea cu Universitatea Craiova, scor 1-0. La final, Sorin Cârțu, președintele oltenilor, a lansat acuzații surprinzătoare.
”Aveam speranțe măcar să nu pierdem. Dacă nu, chiar să câștigăm. Au fost multe situații în joc, deși repriza a doua a fost diferită față de prima. Așa e în fotbal. Nu putem să prindem toate zilele pe plus.
Farul e echipă grea. Astăzi, au fost așa… probabil că și-au recuperat toți jucătorii. Dar au jucat cu toată lumea matură, n-au mai încercat tineri. Joacă mai bine duminica decât joia. Au jucat diferit. Au fost într-o altă formă sportivă, pe un alt fus”, a declarat Sorin Cârțu pentru fanatik.ro.
Laurențiu Reghecampf și-a făcut praf jucătorii după Farul Constanța – Universitatea Craiova 1-0
Laurențiu Reghecampf a fost un car de nervi după Farul Constanța – Universitatea Craiova 1-0. Antrenorul oltenilor și-a făcut praf jucătorii.
”Un joc foarte slab. Nu am avut posesie. Am primit golul la o fază unde am făcut trei greșeli simultan. Schimbările pe care le-au făcut au adus un minus. Nu este normal, veneam după o perioadă bună. Fotbalul se joacă pe goluri. Aveai șansă să marchezi pe final. O să analizez.
Eu am pregătit jucătorii și i-am atenționat după fiecare etapă. Trebuie să fii concentrat, motivat. Ei au avut un pic mai multă ambiție decât noi. În fotbal se poate întâmpla orice. Aveam nevoie de cele trei puncte și sunt puțin dezamăgit. În general, în viață nu este nimic simplu. Va fi multă muncă și mult stres”, a transmis Laurențiu Reghecampf la finalul meciului.
- Oltenii, atac la “Rege”
- Sorin Cârțu lansează acuzații surprinzătoare
- Ecuador - Germania e live pe Antena 1 şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- Curacao - Coasta de Fildeş e live pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo

































