Închide meniul
EXCLUSIV

Ovidiu Burcă a analizat lupta la titlu în Liga 1: „CFR a omorât campionatele!”

Cosmin Olteanu Publicat: 13 ianuarie 2023, 17:56

Comentarii
Ovidiu Burcă a analizat lupta la titlu în Liga 1: CFR a omorât campionatele!”

Ovidiu Burcă/As.ro

Ovidiu Burcă, antrenorul lui Dinamo, a analizat lupta la titlu în Liga 1!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În prezent, clasamentul Ligii 1 este condus de Farul Constanța, care a obținut 45 de puncte în 21 de meciuri jucate.

Ovidiu Burcă a analizat lupta la titlu în Liga 1

Ovidiu Burcă a vorbit despre șansele primelor patru echipe, din Liga 1, de a cuceri titlul, la finalul actualului sezon.

„Da, urmăresc Liga 1, destul de mult. În timpul pe care îl am liber, trag tot timpul cu ochiul și mă uit și la meciurile din Liga 1. Farul este pe primul loc, dar nu știu dacă au ei prima opțiune. Dar, la cum a arătat echipa în prima parte a campionatului… Domnul Hagi a construit o echipă foarte frumoasă anul acesta, e o plăcere să-i vezi jucând. Au jucători de foarte mare calitate și un joc, care îmi place foarte mult.

Apoi este eterna CFR, care, în ultimul timp, a omorât campionatele. FCSB are o echipă care mustește de talent. Va fi interesant.

Reclamă
Reclamă

Craiova, care întotdeauna, de foarte mulți ani, încearcă să intre în lupta aceasta, dar parcă prea puțin au reușit. Poate, cine știe, anul acesta vor reuși să facă surpriza, mai ales că atunci când începe play-off-ul se înjumătățesc punctele”, a declarat Ovidiu Burcă, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Clasamentul Ligii 1

  1. Farul Constanța – 45 de puncte
  2. CFR Cluj – 44 de puncte
  3. FCSB – 38 de puncte
  4. Rapid – 38 de puncte
  5. Universitatea Craiova – 38 de puncte
  6. Sepsi Sfântu Gheorghe – 32 de puncte
  7. Petrolul – 30 de puncte
  8. FC Voluntari – 26 de puncte
  9. FC Hermannstadt – 24 de puncte
  10. FC U Crauiva – 23 de puncte
  11. FC Argeș – 23 de puncte
  12. Chindia Târgoviște – 21 de puncte
  13. FC Botoșani – 21 de puncte
  14. U Cluj – 19 puncte
  15. UTA Arad – 19 puncte
  16. CS Mioveni – 9 puncte
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55
După scandalul legat de golul anulat incredibil, Gicu Grozav a acuzat un penalty neacordat: “Fault clar, 100%”
23:55
Pedeapsa uriaşă care îl aşteaptă pe Radu Petrescu după dezastrul de la Ploieşti. Verdictul specialistului
23:33
Verdictul CCA după ce Radu Petrescu a anulat incredibil un gol valabil în Petrolul – FC Argeş!
23:26
Atac total după golul anulat de Radu Petrescu: “Domnul Vassaras trebuie să-și dea demisia”
23:23
Scandal după Petrolul – FC Argeş! Arbitrii meciului, înjuraţi pentru golul anulat uluitor: “Puşcărie”!
23:00
Uluitor! Dani Coman a scos un jucător din interviu după golul anulat incredibil: “Dă-i, bă, drumul la vestiar”
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Alimentul la care Gigi Becali a renunțat definitiv: “Sunt ca la 20 de ani”. Şi Gică Hagi l-a tăiat de pe listă 3 UPDATEMihai Stoica neagă că a rămas fără permis de conducere: “Nu mi-a fost reținut carnetul” 4 Gigi Becali mai pierde un jucător. O fostă campioană a Suediei a făcut ofertă 5 Ce le-a putut spune Radu Petrescu pe teren argeşenilor după golul anulat uluitor în Petrolul – Argeş 2-1 6 Gigi Becali va exploda! Delegări incredibile la meciul Craiova – FCSB
Citește și