Paul Anton a răbufnit: “Au fost tot felul de promisiuni, dar nu s-au respectat!” Ce spune mijlocaşul despre haosul de la Dinamo: “E cea mai neagră situație”

Dragoș Vasile Publicat: 1 iulie 2021, 16:49

Comentarii
Paul Anton a răbufnit: Au fost tot felul de promisiuni, dar nu s-au respectat! Ce spune mijlocaşul despre haosul de la Dinamo: E cea mai neagră situație

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Dinamoviştii nu și-au mai încasat salariile de luni bune, iar Paul Anton s-a săturat să aştepte. Acesta aşteaptă că oficialii din conducere să vină cu lămuriri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Paul Anton a răbufnit: “Au fost tot felul de promisiuni, dar nu s-au respectat!”

Dinamo a intrat recent în insolvenţă, pentru a doua oară în istoria clubului, însă jucătorii nu cunosc detalii cu privire la viitorul echipei.

“Până acum nu am primit prea multe informații, nu s-a prezentat nimeni în fața noastră să ne explice ce înseamnă insolvența. Au fost tot felul de promisiuni, dar nu s-au respectat. În medie cred că sunt restanțe de 3 luni, unii au 4, alții una sau două, în funcție de când au venit. Sigur ne e teamă, noi vom fi trecuți într-o categorie în care nu avem multe lucruri de făcut. Nu e o situație corectă față de noi, mai ales că am stat aici tot sezonul, am jucat și am suferit.

A fost o lipsă de comunicare, asta ne-a deranjat pe noi, ne-am fi așteptat să vină cineva în fața noastră și să ne explice ce va urma, dar din păcate nici până acum nu s-a întâmplat asta. E cea mai neagră situație, un moment foarte delicat, dar sper să existe mai multă comunicare și să se rezolve într-un fel pentru toate părțile, să fie un lucru bun. Nu cred că este corect ca jucătorii, antrenorii și oamenii din club să sufere cel mai mult”, a declarat Paul Anton la Digi Sport.

EXCLUSIV | Dusan Uhrin, ultimele detalii despre haosul de la Dinamo: „Băieţii nu vor să joace! Situaţia e ciudată!”

Dusan Uhrin a vorbit despre haosul de la Dinamo. Jucătorii s-au săturat să aştepte plata salariilor restante şi au intrat în grevă. “Câinii” au datorii de peste 6 milioane de euro de care speră să scape, după ce i-a fost aprobată insolvenţa. În acest moment, Uhrin este confuz şi anunţă că nu ştie dacă va mai continua în Ştefan cel Mare.

Reclamă
Reclamă

“Nu ştiu nimic despre situaţia de la Dinamo. Până acum nu am aflat nimic. Ei se antrenează, dar nu vor să joace meciul pe care l-am aranjat. Nici mâine, nici sâmbătă. Nu vor să o facă pentru că nu cunosc situaţia.

Ei vin la antrenamente dacă îi chem. Chiar nu ştiu, situaţia e ciudată. Nu ştiu ce se va întâmpla nici cu ei, nici cu mine. Sincer, nu am idee dacă voi continua!”, a declarat Dusan Uhrin, în exclusivitate, pentru AS.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în grupa de Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:36

Portarul-golgheter, legendă și executant de lovituri libere la Cupa Mondială: opt goluri la națională

15:52

Mihai Stoichiţă a spus ce schimbare aduce Gică Hagi la naţională, chiar înainte de meciul cu Georgia

15:11

OFICIAL | Fostul jucător de la Liverpool şi Manchester City şi-a anunţat retragerea

14:58

VIDEO | Imagini neverosimile! Simulare sau accident? Jucătorul, lovit de maşina medicală în timpul meciului

14:57

Football Manager în realitate: echipa apărută în ciuda naziștilor, care în 2021 juca în divizia a șasea, a promovat în prima ligă

14:43

“Are emoţii?” Ilie Dumitrescu a vorbit cu Gică Hagi înainte de Georgia – România

1 O nouă plecare de la Dinamo. Fotbalistul luat de la Farul e aproape de transfer 2 Şi-a anunţat retragerea după barajul dramatic Farul – Chindia: “A fost ultimul meci” 3 O victorie pentru istoria tenisului! Sorana Cîrstea a reușit ceva fără precedent la Grand Slam-uri 4 Un model OnlyFans i-a propus o noapte de amor eroului de la PSG, însă răspunsul a venit de la soția jucătorului! 5 NEWS ALERTOFICIAL | Bombă în Liga 1. Internaţionalul român fost la FCSB a semnat cu o rivală 6 Îşi ia cetăţenia română şi vrea să joace pentru naţionala antrenată de Gică Hagi: “Începem demersurile”
Citește și