Planic, visul interzis al oltenilor. Rotaru a fost aproape de o gafă uriașă: "A fost o lipsă de profesionalism din partea noastră"

Valentin Pîrcălabu Publicat: 1 mai 2020, 9:44

Comentarii
Planic, visul interzis al oltenilor. Rotaru a fost aproape de o gafă uriașă: "A fost o lipsă de profesionalism din partea noastră"

Bogdan Planic a fost dorit de Craiova

Mihai Rotaru spune că fundașul sârb nu ar fi putut fi legitimat pentru că este extracomunitar, iar acest loc este ocupat de Cosic. Patronul FCSB a spus că îl vinde pe Planic pentru 500.000 de euro. Sârbul are oferte și din străinătate. Fenerbahce și rușii de la Ural îl vor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Nu putem în primul rând să îl folosim pe Planic, pentru că postul de extracomunitar este ocupat de Cosic. Nu putem. Dar nu a fost o discuţie, a fost o întrebare, ni s-au cerut nişte bani, după aceea ne-am dat seama că nu putem. A fost o lipsă de profesionalism din partea noastră. Ne-am dat seama că nu putem să îl legitimăm şi s-a stopat orice discuţie. Nu am discutat cu impresarul lui, nu am discutat cu jucătorul, a fost la nivel de cluburi. Am zis, dacă ar fi să îl luăm pe Planic, ce înseamnă? Ni s-a spus, după care am revenit noi şi am spus că nu avem cum să îl luăm, pentru că nu avem loc de extracomunitar", a spus Mihai Rotaru la Telekom Sport.

Bogdan Planic, trimis în șomaj tehnic de Gigi Becali

Bogdan Planic a fost trimis în șomaj de Gigi Becali, după ce a refuzat ca salariul să-i fie redus cu 50%. Jucătorul vrea acum să dea în judecată clubul, la fel cum intenționează s-o facă și Adi Popa și Alexandru Stan.

Bogdan Planic ajungea în 2017 la FCSB de la Vojvodina, iar atunci Gigi Becali plătea 300.000 de euro pentru el, chiar dacă valora 600.000 de euro, conform transfermarkt. Cota lui s-a triplat între timp, ajungând la 1.8 milioane de euro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:39

Marea schimbare adusă de Mirel Rădoi la FCSB, înainte de debut: „A fost foarte ușor de decis”

13:30

Mirel Rădoi a spus deschis ce a găsit la FCSB, la revenirea la formaţia patronată de Gigi Becali!

12:58

Cristi Chivu, tot mai aproape să semneze un nou contract cu Inter. Anunțul italienilor: „E un pariu câștigat”

12:48

Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF

12:33

Cristi Borcea știe cine va face diferența în derby-ul Rapid – Dinamo: „Am încredere în el”. Rezultatul prezis

12:00

Florin Tănase, întâlnire decisivă cu Gigi Becali privind viitorul lui la FCSB. Decizia luată de patronul campioanei

1 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 2 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 3 VideoMoment tensionat între Lewis Hamilton și Charles Leclerc, după cursa de sprint din China. Ce s-a întâmplat 4 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 5 VIDEOKimi Antonelli, pole-position în MP al Chinei. „Dublă” Mercedes în calificări 6 VideoStartul cursei de sprint din MP al Chinei. Lewis Hamilton l-a depășit pe George Russell, în primul tur
Citește și