Mircea Rednic recunoaşte că o eventuală revenire la Dinamo ar putea să îi dăuneze la imagine, în contextul în care echipa se află într-o situaţie dramatică.
Totuşi, Mircea Rednic a ţinut să precizeze că nu a primit nicio ofertă concretă până în acest moment.
“Încă nu s-a discutat concret. În momentul în care mă vor contacta și vom discuta serios, să vedem ce vor atunci vorbim. Cu domnul Badea am vorbit generalități. Nu mi s-a făcut o propunere concretă. Nu e corect să discutăm despre venirea mea la Dinamo în momentul de față. Trebuie să-și rezilieze contractul cu Bonetti, au pus antrenor interimar. Am mai pățit-o cu Claudiu Niculescu ultima oară și nu mai vreau să o pățesc, să se spună că Rednic stă la cotitură. Rednic nu stă la cotitură“, a spus Mircea Rednic pentru gsp.ro.
Mircea Rednic: “Cine cade de prost?!”
Mircea Rednic spune că e dispus să îşi asume riscul de a prelua Dinamo în situaţia dramatică în care se află echipa. Dinamo este pe penultimul loc în clasament şi a pierdut ultimele 6 meciuri în Liga 1.
“E un risc pentru imaginea mea, dar aici e vorba de Dinamo. Dacă nu era vorba despre Dinamo nici nu stăteam la discuții să preiau o echipă în situația asta în România. M-am săturat să tot iau echipe cu probleme. Și sportive și financiare. Eu încerc să-i ajut și sportiv și financiar, și cine cade de prost? Rednic.
Și nu mi se pare corect. Asta e România! Dacă lucrurile nu vor ieși, iar se apucă unii să spună că Rednic e antrenor depășit. Așa s-a întâmplat și când am fost la Poli Iași. Cum să nu fiu (n.r. – supărat). Cei care mă critică să vină să vadă antrenamentele lui Rednic, ce metode are Rednic. Sau întrebați-i pe cei care au lucrat cu mine“, a mai spus Mircea Rednic.
- Mircea Rednic, aproape de a reveni la Dinamo
- Prima reacţie a lui Rednic
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Finala Cupei Stanley e live în AntenaPLAY, în perioada 5-21 iunie
- Dumitru Dragomir a spus cine este cel mai bun fotbalist din România!
- FCSB va juca în UEFA Youth League! Roş-albaştrii au câştigat şi Liga de Tineret
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: “Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: “E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: “Vor să-l ajute pe Becali”