FCSB a câştigat toate cele 5 amicale jucate în mandatul lui Dinu Todoran şi se anunţă un adversar dur pentru campioana CFR Cluj în lupta la titlu. Numai puţin de 18 goluri au marcat roş-albaştrii în amicalele din această vară.
Pe lângă pofta de goluri, FCSB pare să îşi fi găsit liniştea şi în apărare. Gigi Becali i-a transferat în această vară pe Creţu şi Stipe Vucur pentru a face cuplu de fundaşi. Iar Dinu Todoran pare să îi facă pe plac patronului.
Prima schimbare majoră din mandatul lui Dinu Todoran
„Cristea e pe bancă, apropo, cam asta e prima surpriză. Radunovic a fost și el pe bancă. Crețu, la fel, pe bancă, pentru că a jucat Haruț. Ovidiu Popescu, în fața apărării, deci Oaidă e mai sus, în dreapta.
Bineînțeles, Moruțan, Tănase și Octavian Popescu. (…) Păi o să fie așa: Ovidiu Popescu, Olaru, Moruțan, Tănase, Octavian Popescu, Coman. Ai nevoie și de un 9 în anumite momente de joc, când poți să sacrifici un jucător și să joci cu un nouar„, a spus Ilie Dumitrescu la Digisport.
FCSB a câştigat cu 5-1 la Buzău. Cinci victorii la rând în amicale
FCSB a învins pe terenul lui FC Buzău cu 5-1 în ultimul amical înainte de startul sezonului. La pauză a fost doar 1-1, dar roş-albaştrii s-au dezlănţuit în repriza secundă. Oaidă (‘4), Musi (’67), Vucur (’70), Dumitru (’74) şi Vână (’87) au marcat pentru FCSB.
- Victorii pe bandă rulantă pentru FCSB cu Dinu Todoran pe bancă
- Ce l-a surprins pe Ilie Dumitrescu
- WTT Champions Yokohoama 2026 se vede în AntenaPLAY (4-9 august)
- AC Milan - Inter, e pe 5 august, de la ora 14:05, în AntenaPLAY
- Jurnal Antena Sport | Îl plâng toți dinamoviștii
- „De el depinde! Mai are și un patron…” Mesaj pentru Târnovanu de la un fost portar de la FCSB
- Noul stadion Dinamo ar putea găzdui o finală de cupă europeană: „Am discutat cu Lupescu”
- Dorinel Munteanu i-a desființat pe cei de la Hermannstadt: „Investitori de carton”
- Edi Iordănescu a făcut anunțul despre viitorul său. Ce spune despre o posibilă revenire în Liga 1
































